Važna pobjeda na Korčuli, u utorak s Junakom

U 21. kolu 3. HNL jug nogometaši Zadra ostvarili su važnu pobjedu na gostovanju kod Zmaja u Blatu. Momčad Vjerana Simunića na Korčuli je slavila rezultatom 4:2 i tako zadržala priključak s momčadima iz vrha prvenstvene ljestvice, kojega će pokušati potvrditi u utorak (27.03.) u 15:30, kada na Stanovima igra zaostalu utakmicu protiv sinjskog Junaka.

Zadrani su odlično otvorili susret na igralištu Zlinje i već nakon 70 sekundi došli do vodstva. Kristijan Jurić je sjajno izveo slobodnjak sa 35 metara, a u kaznenom prostoru se najbolje snašao Branko Čubrilo i zabio za 0:1. Malo je nedostajalo da Antonio Repić u 26. minuti povisi na 0:2, no njegov je udarac sa 14 metara zaustavila vratnica.

Na povećanje zadarskog vodstva trebalo je sačekati još pet minuta. U 31. “plavi” su odigrali lijepu akciju po lijevoj strani, lopta je od Čubrila preko Repića i Torbarine došla do Dragana Župana, koji vara domaćeg braniča i s osam metara pogađa za 0:2.

Završnica prvog poluvremena ipak je pripala igračima Zmaja, koji su u razmaku od jedne minute stvorili dvije velike gol šanse. Prvo je u 34. Jelavić sa šest-sedam metara iskosa s desne strane pogodio vratnicu, nakon čega je lopta ostala u igri, ali je drugi pokušaj domaćih blokiran u korner. Minutu kasnije Žaknić je ostao sam na pet metara, no njegov udarac glavom nije bio precizan.

Otišao je tako Zadar na odmor s prednošću od 0:2, ali ona je potrajala samo do 53. minute, kada je Nemanja Šešlija vratio Zmaj u igru. Odlično je izveo slobodnjak sa 20-ak metara i svladao Jakova Pinčića, kojemu je ovo bio debi u seniorskom dresu Zadra, za 1:2.

Taj rezultat svijetlio je na semaforu dvadesetak minuta, sve dok Vinko Petković u 74. nije zabio za 1:3. Šibenski napadač, koji je u igru ušao pet minuta prije toga, iskoristio je odlično proigravanje Jurića i zabio svoj prvi službeni gol u dresu Zadra.

Svega četiri minute kasnije Petković se još jednom upisao u strijelce, preciznim udarcem sa vrha šesnaesterca za 1:4, čime je definitivno uveo utakmicu u mirnije vode te preuzeo vrh ljestvice strijelaca 3. HNL jug.

Do kraja susreta Blaćani su uspjeli smanjiti na 2:4 preko Vinka Nobila, a jedan od ljepših poteza bio je slobodan udarac Šešlije, koji je u 88. minuti pogodio spoj vratnice i grede. S time je i završio ovaj dvoboj, nakon kojega Zadar ima 31 bod i s optimizmom može gledati prema sljedećem tjednu, u kojemu ga očekuju dvije domaće utakmice – u utorak protiv Junaka te u subotu protiv Imotskog.

BŠK ZMAJ – NK ZADAR 2:4

BLATO – Igralište Zlinje. Gledatelja: 300. Sudac: Emil Tomašević (Ploče). Pomoćnici: Renato Lacić i Miho Trković (oba Gruda). Strijelci: 0:1 Čubrilo (2′), 0:2 Župan (31′), 1:2 Šešlija (53′), 1:3 Petković (74′), 1:4 Petković (78′), 2:4 Nobilo (86′).

ZMAJ: Kragić, Fadić, Žaknić, Nobilo, Ivanišević (od 80′ Andrijić), Marinović, Didović, Melezović, Šešlija, Šeparović, Jelavić. Trener: Grgica Kovač.

ZADAR: Pinčić – Pranić, Jerbić, Tokić, Sarić – Anić, Župan – Repić (od 78′ Handžić), Torbarina (od 69′ Petković), Jurić (od 81′ Grbavica) – Čubrilo. Trener: Vjeran Simunić.