Uvjerljiva pobjeda juniora za povećanje prednosti na vrhu

Juniori Zadra nastavili su s pobjedama u Dalmatinskoj ligi. U derbiju skupine A proteklog vikenda u Zemuniku slavili su protiv splitskog Adriatica s uvjerljivih 4:0. Momčad Josipa Butića sve je riješila već u prvom poluvremenu, kada je golovima Jure Brajnovića u 23. te Josipa Butića mlađeg u 32. i 38. minuti stekla tri pogotka prednosti. U nastavku je konačnih 4:0 postavio Petar Gudelj.

Sastav Zadra: Demo, Yoon (od 74′ Buterin), Gudelj (od 74′ Lučić), Kulaš, Brkić (od 59′ Labus), Stokić, Zdrilić, Butić, Bugarija (od 59′ Valčić), Kevrić, Brajnović (od 65′ Bačić). Trener: Josip Butić.

Šest kola prije kraja Zadar je vodeći na ljestvici sa 41 bodom, uz gol razliku 45:10 i sada je prvim pratiteljima, Adriaticu i Splitu (32), pobjegao za velikih devet bodova. U sljedećem kolu naši momci su ponovno domaćini i to Primorcu iz Stobreča.

Kadeti i pioniri su protekli vikend bili slobodni, s obzirom da nisu odigrani planirani susreti s Neretvancem. Na ljestvici kadeta Zadar je trenutačno drugi sa 62 boda, dva manje od Adriatica, ali momčad Dejana Butića ima i dvije utakmice manje. Slično je i s pionirima, koji imaju 64 boda, jedan manje od Splita, ali i sastav Darka Pantalona još mora odigrati dvije zaostale utakmice.

Poraz su doživjeli mlađi pioniri, koje je u Zemuniku svladao Adriatic s 1:4. Gosti su poveli 0:2 preko Jakova Tikvića i Roka Jurjevića, Zadrani smanjili golom Šimuna Butića, da bi potvrdu pobjede Adriaticu donijeli Toma Žunić i Marin Kuzmanić. Na ljestvici momčad Alena Glavića zauzima četvrto mjesto sa 39 bodova, iza Hajduka, Primorca iz Stobreča i Šibenika.

Sastav Zadra: Rak, Pavlović, Bilić, Džapo, M. Marić, Buterin, Butić, Kajtazi, Jureško, Mavra, Bugarija, Meić, I-V Marić, Miletić, Delija, Vedrić. Trener: Alen Glavić.

U 2. ŽNL druga momčad Zadra odigrala je neriješeno (1:1) na gostovanju kod NOŠK-a u Novigradu. Domaći su poveli golom Matea Skorića u 23. minuti, a Zadranima je bod donio Josip Butić pogotkom s bijele točke šest minuta prije kraja. Zadar je nastupio u sastavu: Subašić, Lučić, Buterin, Stevanović (od 60′ Yoon), Pletković (od 60′ Butić), Havizu, Števanja, Jurlina (od 60′ Brajnović), Valčić, Jović, Bugarija (od 33′ Brkić). Momčad koju vodi Josip Butić vodeća je na ljestvici sa 29 bodova, četiri više od Nove Zore.