SUTRA PROTIV DRAGOVOLJCA Karoglan: Vjerujem u svoje igrače

Punih 105 dana nakon posljednje službene utakmice, nogometaše Zadra sutra očekuje nastavak natjecanja u Drugoj HNL. U 15:00 sati na stadionu Stanovi na rasporedu je utakmica 14. kola protiv Hrvatskog Dragovoljca, koji je prvi dio sezone završio na pretposljednjem mjestu sa 12 osvojenih bodova, pet manje od Zadra.

Bit će to i prva službena utakmica na klupi Zadra za Mislava Karoglana.

– Zadovoljan sam odrađenim pripremama koje su prošle u pozitivnoj atmosferi. Želim se zahvaliti igračima na profesionalnom pristupu, svom stručnom stožeru i Upravi kluba te voditelju Škole nogometa i trenerima juniora i kadeta, koji su nam puno pomogli oko participacije igrača iz mlađih kategorija – kazao je u uvodu trener Zadra.

– Mi treneri imamo zadatak misliti o procesu, a ono što ljude zanima i što je normalno, to je gotov proizvod, odnosno teren i utakmica. Stvaranje igre je dugotrajan proces i zadovoljan sam što smo pokrenuli taj proces u svim fazama nogometne igre. Nadam se i vjerujem da će se rezultati vidjeti.

U prvom kolu ove sezone Dragovoljac je u Sigetu svladao Zadar rezultatom 3:1, iskoristivši dva kaznena udarca, ali od tog susreta podosta se promijenilo u oba sastava.

– Skautirali smo protivnika koliko smo mogli i pripremili se za ovu utakmicu. Ipak, fokus je najviše na nama samima i našoj igri te na onome što mi možemo i moramo pružiti na terenu. Moramo biti pravi ako mislimo ostvariti ono što želimo. Vjerujem u ovu grupu igrača koju imam i čvrsto stojim iza nje – kazao je Karoglan.

Na klupi Dragovoljca povratnički debi imat će Krešimir Sunara, donedavni trener Zadra, a u sastavu “crnih” zaigrat će i naš bivši igrač Josip Majić.

– Respektiramo protivnika, znam da imaju novu upravu i doveli su dosta novih igrača, ali na kraju je to uvijek jedanaest na jedanaest. Očekuje nas teška i borbena utakmica, ali siguran sam da su moji momci spremni na to i da će dati sve od sebe za pobjedu – zaključio je trener Zadra.

Optimizam uoči sutrašnjeg susreta gaji i Dragan Župan.

– Prije svega, zadovoljni smo što smo nakon prve polusezone dobili mladog i ambicioznog trenera, s kojim smo odradili jako dobre pripreme unatoč brojnim problemima, prvenstveno s terenima za treniranje u ovom zimskom razdoblju. Mislim da u konačnici možemo biti zadovoljni i da spremni dočekujemo prvu utakmicu nastavka sezone. Definitivno je prvenstvena stanka bila preduga i jedva čekamo početak susreta – rekao je kapetan Zadra.

S obzirom na mali broj utakmica ove sezone, za oba sastava bodovi u ovom susretu bit će poprilično važni.

– Prve utakmice su uvijek neizvjesne i kriju određene zamke. Dragovoljac ima dosta kvalitetnih igrača i sigurno neće biti lako, ali znamo što nam je činiti. Moramo biti ratnici od prvog do zadnjeg igrača od prve do posljednje minute ako mislimo doći do tri boda, što nam je cilj. Pozivam i sve naše navijače da dođu na Stanove, jer nam je njihova podrška s tribina jako bitna – zaključio je Župan.

Blagajna i ulaz na stadion Stanovi otvaraju sutra u 14:30. Cijena ulaznice je 25 kuna, a susret možete pratiti uživo i na našem twitteru.

Također, prije početka utakmice i na poluvremenu ispred ulaza na stadion svi navijači moći će se učlaniti ili produljiti svoje članstvo u Nogometnom klubu Zadar.