Stokić za pobjedu, narančasti dresovi za sreću

Zadar je došao do prve gostujuće pobjede ove sezone pogocima mladog Josipa Stokića. Veći dio utakmice padala je lagana kiša. Domaćin ima teren sa umjetnom travom na kakvom naši nogometaši inače treniraju. Umjetna trava dobra je garancija protiv stvaranja blata što je doprinijelo dobrom nogometu kakvog smo danas mogli gledati u Vodicama. Naši igrači su po prvi put ove sezone istrčali u narančastim dresovima koji su očito donijeli sreću.

Prvi su u prilici bili nogometaši Vodica, Rendićev udarac je obranio Pinčić. Brzo zatim kreće i Zadar sa svojom tipičnom prepoznatljivom igrom s puno kombinatorike. Prvu Zadrovu priliku u 12. minuti u gol je pretvorio mladi Josip Stokić (rođen 2003.) koji je danas debitirao u početnoj postavi seniora. Pucao je jako i precizno s vrha kaznenog prostora, a lopta je odsjela u lijevom kutu Mihaljevićevih vratiju. Nije bilo ozbiljnijih prilika sve do 31. minute kad je Anić visoko skočio i glavom uputio udarac prema golu, obrana Vodica je loptu izbila sa same gol crte. Idući napad su  Vodičani u prilici preko Ljubića koji puca glavom preko gola. Zaredale su Vodice s nekoliko prilika od kojih je prvo Ivan Perica nedovoljno precizan. Zatim domaćin ima slobodan udarac iz kojega Rendić prebacuje živi zid, no na mjestu je opet Pinčić. Zadar je stvorio još jednu priliku u kojoj je Stokić pucao, a domaći vratar obranio. Do kraja poluvremena Vodice su još imale priliku preko Zeljkovića čiji udarac brani Pinčić. Na pauzu se otišlo rezultatom 0:1.

Drugo poluvrijeme bolje otvara domaćin s nekoliko prilika poput Rendićeve i Zeljkovićeve. Obje je ukrotio zadarski vratar Pinčić uz pomoć svoje obrane. U 50. minuti dosuđen je prekršaj nad Anićem. Vasilj je izveo slobodni udarac s lijeve strane, lopta je došla do Župana kojega je blokirala domaća obrana. Onda dolazi 58. minuta u kojoj je Zadar brzim napadom došao blizu gola Vodica, Stokić je ušao u kazneni prostor, lijepo prošao domaće igrače i s nekoliko metara blizine matirao Mihaljevića zabivši svoj drugi današnji pogodak za 0:2. Tempo utakmice se neko vrijeme smirio. Domaćini su se trgli u 72. i 73. minuti kad su uspjeli zaprijetiti preko Zeljkovića i Rendića. Prvi je iz daljine tukao preko gola, a drugome je udarac obranio Pinčić. Domaćini su posljednji put zaprijetili u 90. minuti, Ivan Marić je pokušao glavom iz blizine, lopta je otišla pored gola.

Završilo je pobjedom Zadra 0:2 i slavlje je moglo započeti. Ovom pobjedom je smanjen bodovni razmak za vodećim Junakom na 5 bodova. Upravo u slijedećem kolu Sinjani stižu na Stanove.

NK VODICE – NK ZADAR 0:2

VODICE – Račice. Gledatelja: 100. Sudac: Jurica Matoš. Pomoćnici: Miroslav Čalo i Kristijan Kuduz. Četvrti sudac: Mario Soldić. Strijelci: 0:1 Stokić (12′), 0:2 Stokić (58′)

Žuti kartoni: Š. Pešić, Zeljković, I. Perica, Rendić (Vodice), Vasilj, Župan (Zadar)