Sezona zaključena bezbolnim porazom, u čvrstoj sredini ljestvice

U posljednjoj utakmici sezone nogometaši Zadra poraženi su na gostovanju kod Međimurja u Čakovcu rezultatom 4:1. Bio je to ravnopravan susret sedamdesetak minuta, nakon čega su motiviraniji domaćini ipak došli do pobjede, koja im je osigurala ostanak u ligi. Pomlađena zadarska momčad, još uvijek vidno potresena viješću o nedobivanju licence za Drugu HNL, pružila je vrlo dobar otpor, ali u završnici joj je jednostavno ponestalo snage.

Počelo je idealno za domaćine, jer im je već nakon tridesetak sekundi opravdano dosuđen jedanaesterac. Najstrožu kaznu izveo je Ivan Režić, precizno uz desnu vratnicu za 1:0. No, takav početak nije poremetio Zadrane, koji su se vrlo brzo podigli i preuzeli inicijativu i posjed lopte. Pritisak Karoglanove momčadi ipak nije urodio plodom u prvom poluvremenu, ali jest odmah početkom nastavka.

Kristijan Jurić, koji je već u prvom dijelu izveo nekoliko vrlo opasnih kornera, opet je odlično ubacio iz kuta, a Ivan Tokić je bio naviši u skoku te je glavom matirao vratara Međimurja za 1:1. No, baš kada se činilo da će gosti dobiti krila, domaći su u najboljem trenutku za njih ponovno došli do vodstva – svega pet minuta nakon izjednačenja.

U 53. minuti Ivan Ikić je spretno prošao nekoliko prepreka u kaznenom prostoru i zabio za 2:1. Rasplamsala se tada utakmica, uz po nekoliko dobrih prilika s obe strane, ali mreže se nisu tresle sve do 70. minute. Tada je Mario Munivrana sa 12-13 metara odmjerenim udarcem pogodio za 3:1 i praktički riješio pitanje pobjednika. Konačan rezultat postavio je u 85. opet Ikić na asistenciju Munivrane i međimurska proslava ostanka u ligi mogla je početi.

Naša momčad je natjecanje završila u čvrstoj sredini ljestvice, na 8. mjestu sa 34 boda i na zelenom travnjaku je itekako zaslužila igranje u Drugoj HNL i sljedeće sezone. Nažalost, borbu za to morat ćemo nastaviti za “zelenim stolom”. Jedno je sigurno, predati se nećemo, je Zadar je po svemu dokazao da zaslužuje biti u drugoligaškom društvu.

MEĐIMURJE – ZADAR 4:1

ČAKOVEC – SRC Mladost. Gledatelja: 500. Sudac: Ante Čuljak. Pomoćnici: Anto Marić i Mile Varivoda (svi Zagreb). Strijelci: 1:0 Režić (2′ p), 1:1 Tokić (48′), 2:1 Ikić (53′), 3:1 Munivrana (70′), 4:1 Ikić (85′). Žuti kartoni: Ikić, Pajić, Marić (Međimurje); Tokić, Surać, Jurić (Zadar).

MEĐIMURJE: Galoši – Munivrana, Brcković (od 74′ Marić), Pajić, Fadić (od 46′ Marcijuš), Režić, Hranilović (od 70′ Zanjko), Jakšić, Novoselec, Ikić, Pušić. Trener: Matija Kristić.

ZADAR: Bender – Iveljić (od 83′ Kulaš), Tokić, Jurjević, Surać (od 66′ Zdrilić) – Begić, Jurić, Žderić – Knežević (od 75′ Katuša), Župan, Llanos. Trener: Mislav Karoglan.