Propuštene prilike i minimalan poraz od Dinama

U 23. kolu Druge HNL nogometaši Zadra poraženi su na gostovanju kod Dinama II rezultatom 2:1. Bila je to vrlo otvorena utakmica tijekom svih 90 minuta, u kojoj je naša momčad po prikazanoj igri i stvorenim prilikama vjerojatno zaslužila i bod, ali na kraju se kući vratila praznih ruku. Nakon 1:1 na poluvremenu, pobjedu “modrima” u nastavku je donio Mario Ćuže.

Prvih petnaestak minuta nije bilo većih prilika, iako je Zadar dvaput zaprijetio iz prekida, a onda su nekoliko solidnih šansi stvorili domaći. No, mreže se nisu tresle sve do 39. minute. Tada je Marin Leovac s lijeve strane ubacio oštru prizemnu loptu u sredinu, a Leon Šipoš je bio najbrži u petercu i pospremio je u mrežu za 1:0.

No, vodstvo Dinama nije dugo trajalo. Igrala se posljednja minuta prvog poluvremena kada je Dragan Župan ubacio s desne strane, a na suprotnoj je loptu dočekao Zvonimir Begić. Njegov prvi udarac brani vratar Lovro Juric, ali drugi nije mogao i na odmor se otišlo s neriješenim rezultatom, 1:1.

Već početkom nastavka Zadrani su propustili dvije velike prilike za vodstvo. Repić i Žderić su lijepo kombinirali po desnoj strani, nakon čega se Begić našao u odličnoj prilici, ali ovaj put nije dobro zahvatio loptu i ona je završila u naručju vratara. A možda i veća prilika zbila se nakon jednog prekida, kada je lopta u ogromnoj gužvi u petercu domaćih praktički šetala po gol liniji, ali ju nitko nije gurnuo u mrežu.

Dinamo je, pak, zaprijetio preko Fintića, no njegov udarac s 15-metara završio je pored gola. Više sreće “modri” su imali u 66. minuti, kada je Ćuže iskoristio nespretnost u zadarskom petercu nakon kornera i s male udaljenosti zabio za 2:1. U posljednjih dvadesetak minuta Zadar je dobro pritisnuo domaćina te stvorio nekoliko solidnih šansi za izjednačenje, ali rezultat se više nije mijenjao i bodovi su ostali u Zagrebu.

Untatoč porazu naša momčad ostala je na osmom mjestu prvenstvene ljestvice, a u sljedećem kolu, u subotu u 16:30 na Stanovima, očekuje nas dvoboj protiv druge momčadi Osijeka.

DINAMO II – ZADAR 2:1

ZAGREB – Igralište Hitec-Kacian. Gledatelja: 200. Sudac: Marino Majstrović (Split). Pomoćnici: Luka Pajić i Marko Balen (oba Rijeka). Strijelci: 1:0 Šipoš (39′), 1:1 Begić (45′), 2:1 Ćuže (66′). Žuti kartoni: Leovac (Dinamo II); Žderić, Kulaš (Zadar).

DINAMO II: Juric, Barišić, Leovac, Kim, Gogić, Carracedo, Bagarić (od 82′ Janković), Ćuže, Šipoš, Fintić (od 60′ Krizmanić), Dojčinović (od 60′ Jovičević). Trener: Igor Jovičević.

ZADAR: Bender – Iveljić, Jerbić, Tokić (od 71′ Blažević), Žderić – Muić, Begić, Kulaš (od 71′ Pranić) – Repić, Župan, Katuša (od 56′ LLanos). Trener: Mislav Karoglan.