Pobjeda u derbiju nad Junakom

Zadar je danas odigrao vrlo dobru utakmicu i rezultatski uvjerljivo slavio protiv sinjskog Junaka. Gosti su bili oslabljeni za neke važne igrače poput Lea Andrića, no ipak su dosta namučili Zadar i ova pobjeda ipak nije postignuta tako lako kao što rezultat pokazuje. Igrači Zadra su izdržali nalete gostiju kroz veći dio drugog poluvremena i na kraju odnijeli vrijednu pobjedu.

Uvodne minute protekle su u međusobnom ispitivanju snage, a prvi ozbiljniji napad Jurić je pretvorio u pogodak za 1:0. Bilo je to već u 7. minuti, Jurić je zaobišao gostujućeg vratara Runju i samo pospremio loptu u mrežu. Idućih 20-ak minuta prolazi bez značajnih prilika. Prvu slijedeću imao je Zadar preko Župana u 33. minuti koji je iz slobodnog udarca pucao preko gola. Domaći su lijepo kombinirali u 39. minutu, akciju je udarcem završio Župan, ali ponovno preko gola. Najbolju priliku u prvom poluvremenu Junak je propustio u 41. minuti kad je Barać visoko skočio i pucao glavom preko gola. Na poluvrijeme se otišlo prednošću Zadar 1:0.

Na početku drugog poluvremena Junak je krenuo po izjednačenje stavivši obranu Zadra na više velikih iskušenja. U međuvremenu je Zadar iskontrirao goste, ali Begonja se spetljao ispred gostujućeg vratara. Odmah zatim Barać je snažno tukao u gredu. Gosti su još nekoliko puta priprijetili i kako nisu izjednačili, iskoristio je to Zadar i preko Begonje poveo 2:0. Strijelac se najbolje snašao u gužvi koja je nastala ispred gostujućeg gola. Muić je bio asistent. Kasnije su gosti stvorili još dvije opasne prilike, prvu u 79. minuti kad je Fuštin snažno udario loptu, ali obranio je Pinčić. Dvije minute poslije slična situacija i sličan ishod s Pinčićevom obranom na kraju. Nakon toga se utakmica primirila sve do 89. minute kad je Begonja presjekao jedan gostujući napad, sjurio se prema gostujućem 16-ercu i dodao za Sušića koji je s lijeve strane ušao u kazneni prostor i dobro pucao, loptu je obranio Runje odbivši je do natrčalog Zdrilića koji ga je lobom prebacio i pogodio za konačnih 3:0.

Ovom pobjedom Zadar se popeo na treće mjesto i primakao se Junaku na samo 2 boda. Bio je ovo oproštaj od domaće publike za ovu godinu. U idućem kolu, Zadar će polusezonu zaključiti gostovanjem u Metkoviću kod Neretve.

NK ZADAR – NK JUNAK 3:0

ZADAR – Stanovi. Gledatelja: 150. Sudac: Marko Bilušić. Pomoćnici: Mikula Štampalija i Stiper Brajković. Četvrti sudac: Josip Višić. Strijelci: 1:0 Jurić (7′), 2:0 Begonja (68′), 3:0 Zdrilić (90′)

Žuti kartoni: Vasilj, Župan, D. Kulaš (Zadar), Vardić, Fuštin (Junak)