FOTO Pioniri i kadeti u polufinalu kvalifikacija zaustavljeni od Cibalije

Pioniri i kadeti Nogometnog kluba Zadar nisu se uspjeli plasirati u finale kvalifikacija za Prvu HNL. U polufinalu je s ukupnih 8:5 bolja bila vinkovačka Cibalia, koja će tako u završnom dvoboju za plasman u elitni razred igrati protiv Rudeša. U prvom susretu kadeti Zadra i Cibalije odigrali su neriješeno, 4:4, dok su kod pionira Vinkovčani slavili s 4:1.

Utakmica kadeta bila je pravi vatromet od prve do posljednje minute. Prva je zaprijetila Cibalija i to dvaput vrlo opasno u prvih nekoliko minuta, da bi u 5. minuti poveo Zadar. Mate Strenja je probio desnu stranu, ušao u šesnaesterac i lijepo gurnuo loptu u sredinu za Josipa Stokića, koji zabija za 1:0. Deset minuta kasnije Stokić sjajno pogađa s lijeve strane kaznenog prostora u suprotni kut i rezultat je 2:0.

U sljedećih desetak minuta Zadrani su stvorili niz prilika preko Bačića, Silova, Labusa, Galešića…, no lopta nije htjela u gol. Kazna je stigla u 27. minuti, kada je Alen Kamenicki opalio s desnog boka i smanjio na 2:1. No, već u 35. Stipe Silov sjajnim golom sa dvadesetak metara vraća Zadru dva razlike. Imali su potom prilike i Labus i Strenja, no na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 3:1.

U nastavak je bolje ušla Cibalia i odmah stvorila dvije velike prilike, no u oba slučaja je odlično reagirao Luka Matasović, naročito u drugom kada je skinuo situaciju “jedan na jedan.” U 53. minuti, međutim, vratar Zadra nije mogao ništa. Dion Drena Beljo izišao je sam pred Matasovića i zabio za 3:2. Ali ponovno su Zadrani ekspresno vratili +2.

U 56. minuti Boris Labus je maestralno izveo slobodan udarac sa 25 metara i neobranjivo pogodio za 4:2. I kada se činilo da momčad Dejana Butića kontrolira utakmicu i da će stvoriti značajnu prednost uoči dvoboja pionira, Cibalia je u posljednjih sedam minuta došla do izjednačenja. Prvo je Matej Dabić pobjegao zadarskoj obrani i zabio za 4:3, da bi u posljednjoj minuti Beljo realizirao jedanaesterac za konačnih 4:4.

KADETI – FOTOGALERIJA

ZADAR – CIBALIA 4:4

Strijelci: 1:0 Stokić (5′), 2:0 Stokić (15′), 2:1 Kamenicki (27′), 3:1 Silov (35′), 3:2 Beljo (53′), 4:2 Labus (56′), 4:3 Dabić (73′), 4:4 Beljo (80′ – p).

ZADAR: Matasović – Rudić (od 59′ Šimunić), Delija, Galešić, Šarić, Jurica, Silov (od 46′ Režan), Labus, Stokić, Bačić, Strenja (od 59′ Memćaj). Trener: Dejan Butić.

CIBALIA: Sitar – Kolak, Valentić (od 38′ Sušec), Posavčić, Župarić, Pest-Mudvajl (od 69′ Krupa), Morovičanin, Drena Beljo, Kamenicki (od 64′ Dabić), Kvesić, Knežević. Trener: Goran Meštrović.

Šokantna završnica kadeta koju su, zagrijavajući se, promatrali i pioniri, kao da je utjecala i na početak njihove utakmice. Već u 7. minuti Vinkovčani su došli do vodstva preko Antonija Bošnjaka i tako odmah usmjerili utakmicu u željenom pravcu. U 26. Tomislav Stojanović zabio je za 2:0, a u posljednjoj minuti prvog poluvremena Luka Andričević za 3:0.

U nastavak su Zadrani krenuli na sve ili ništa, ali nakon nepune tri minute ponovno je Stojanović zabio za 4:0 Cibalije i tu je priči bio kraj. Istina, igrači Darka Pantalona ni tada se nisu predavali te su preko Tonija Jelinića iz jedanaesterca uspjeli smanjiti na 4:1, no više od toga nisu mogli. Vinkovčani su zasluženo pobijedili i izborili plasman u finale.

U svakom slučaju, svi naši igrači zaslužuju čestitke za sve što su pružili tijekom ove sezone, koja je bila iznimno naporna, posebice zbog uvjeta u kojima su trenirali te igranja domaćih utakmica van Zadra. Unatoč mnogim problemima, pokazali su kvalitetu, karakter, zajedništvo i posebno zadarsko srce te došli nadomak plasmana u Prvu HNL. Ove sezone nisu uspjeli, ali budite sigurni da će sljedeće ponovno biti tu – spremni za nove izazove!

PIONIRI – FOTOGALERIJA

ZADAR – CIBALIA 1:4

Strijelci: 0:1 A. Bošnjak (7′), 0:2 Stojanović (26′), 0:3 Andričević (35’+1′), 0:4 Stojanović (38′), 1:4 Jelinić (43′ – p).

ZADAR: Matulić – Pelaić, Brkić (od 59′ Surać), Matešić, Grgić, Pavlović, Jelinić, Rončević (od 31′ Galić, od 64′ Sudinja), J. Kevrić (od 31′ I. Kevrić), Ricov, Gambiraža. Trener: Darko Pantalon.

CIBALIA: Kobašević, Horvat, Đorđić, Karačić, A. Bošnjak, Sičanica (od 62′ Bosak), M. Bošnjak, Radojčić (od 69′ D. Križanović), Andričević (od 54′ Pejić), Hrgović, Stojanović (od 62′ Goman). Trener: Siniša Sesar.