PET KOMADA Juniori nastavili put prema Prvoj HNL i podržali akciju članstva

U derbiju 19. kola skupine A juniorske lige Dalmacije mladi nogometaši Zadra su, kao domaćini na igralištu Lužine u Zemuniku, uvjerljivo svladali RNK Split rezultatom 5:0. Tako su izravnom konkurentu i prvom pratitelju na ljestvici odmakli za velikih devet bodova, a imaju i dodatnu prednost budući da su Splićane svladali u sva tri međusobna susreta ove sezone.

Momčad Josipa Butića odlično je otvorila susret i povela već u 5. minuti pogotkom Tonija Bugarije. U 16. je na 2:0 povisio Josip Butić mlađi, da bi šest minuta kasnije za 3:0 pogodio Junghan Yoon. Da pitanje pobjednika definitivno bude riješeno već do poluvremena pobrinuo se Edi Kulaš, golom za 4:0 u 37. minuti. Konačnih 5:0 postavio je u 70. Josip Kevrić.

Zadrani su vodeći na ljestvici sa 38 osvojenih bodova u 17 utakmica, devet više od Splita i Adriatica, uz gol razliku 41:10 te puni optimizma idu prema završnici sezone. Do kraja natjecanja ostalo je još sedam kola, nakon čega će prvoplasirane momčadi iz skupina A i B (trenutačno su to Zadar i Solin) razigravati za plasman u kvalifikacije za Prvu HNL.

Osim odličnih nastupa na zelenom travnjaku, naši mladići i na druge načine iskazuju pripadnost i ljubav prema svom klubu. Tako su već u nekoliko navrata sudjelovali u radnim akcijama na igralištu Bagat, a cijela juniorska momčad podržala je i akciju članstva u NK Zadru pod sloganom “Volim te Zadre moj”. Nakon današnje velike pobjede igrači su napravili i zajedničku fotografiju sa svojim članskim iskaznicama. Bravo, momci!

Zadar je nastupio u sastavu: Demo, Yoon, Gudelj, D. Kulaš, Perinić, E. Kulaš, Katuša, Zdrilić, Butić, Bugarija, Kevrić, Subašić, Brkić, Bobić, Buterin, Havizu, Valčić, Brajnović. Trener: Josip Butić.