Kadeti Zadra 11. utakmicu zaredom bez primljenog gola

U 30. kolu Dalmatinske lige kadeti Zadra su, na ovosezonskom domaćem terenu u Zemuniku, svladali Primorac iz Stobreča s uvjerljivih 5:0. Tako su uzvratili ovom protivniku za jedini ovosezonski poraz i nastavili sjajnu seriju koja je došla već do 11 uzastopnih utakmica bez primljenog gola. Pritom su ostvarili 10 pobjeda i jedan remi 0:0, uz gol razliku 40:0.

Mrežu gostiju načeo je Mate Strenja već u četvrtoj minuti, da bi u 10. Dominik Bačić povisio na 2:0. Potom je dva zgoditka postigao kapetan Boris Labus, a priču je zaključio Stipe Silov.

Na ljestvici Zadar je trenutačno drugi sa 77 bodova, ali i dvije utakmice manje od splitskog Adriatica koji ima 79. U sljedećem kolu momčad Dejana Butića dočekuje Šibenik, ali prije toga će u srijedu u Zemuniku odraditi zaostalu utakmici s Neretvancem.

Sastav Zadra: Matasović (od 58’ Smolčić), Rudić, Delija, Galešić, Šimunić, Jurica (od 58’ Šarić), Strenja, Labus, Stokić, Bačić (od 51’ Gambiraža), Režan (od 51’ Silov). Trener: Dejan Butić.

Pobjedu protiv Primorca upisali su i pioniri, koji su u neizvjesnoj utakmici slavili s 3:2. Početno vodstvo gostiju anulirao je Božo Ricov u 38., svega dvije minute nakon ulaska u igru, da bi za 2:1 nepune tri minute kasnije pogodio Tino Pavlović. Stobrečani su odmah zatim izjednačili, a pobjedu Zadru u završnici je donio Ivan Kevrić.

I momčad Darka Pantalona trenutačno se nalazi na drugoj poziciji sa 75 bodova, ali i utakmicom manje od vodećeg Splita, koji ima 77.

Sastav Zadra: Matulić, Pelaić (od 70’ Galac), Brkić, Matešić, Gambiraža, Barić (od 36’ Rončević), Grgić, Pavlović (od 70’ Mamić), Jelinić (od 70’ Memćaj), Surać (od 36’ Ricov), J. Kevrić (od 36’ I. Kevrić).

Juniori su protekli vikend gostovali u Vodicama i remizirali s istoimenim protivnikom 1:1. Vodstvo Zadru donio je u 75. minuti Josip Butić, ali su domaći pet minuta kasnije izjednačili golom Vice Biluša i rezultat se više nije mijenjao.

Zadrani su prvi na ljestvici sa 45 bodova, četiri više od Adriatica koji ima i utakmicu više. Do kraja natjecanja u skupini A Dalmatinske lige momčad Josipa Butića treba odigrati još četiri susreta, a Splićani tri.

Sastav Zadra: Demo, Yoon, Gudelj, D. Kulaš, Brkić, E. Kulaš, Katuša, Zdrilić, Butić, Bugarija, Kevrić. Trener: Josip Butić.

Uspješni su u Vodicama bili naši mlađi pioniri, koji su slavili sa 6:0. Golove su postigli Šimun Butić, Gabriel Jureško (2), Vice Miletić, Josip Perinić i Sebastijan Kajtazi. Momčad Alena Glavića drži treću poziciju na ljestvici sa 45 bodova, iza Hajduka (65) i stobrečkog Primorca (53). U sljedećem kolu mlađi pioniri i juniori dočekuju Dalmatinac Crno.

Sastav Zadra: Rak, Pavlović, Zovak, Perinić, Marić, Buterin, Butić, Džapo, Jureško, Mavra, Marić, Čačić, Kajtazi, Miletić, Vicković, Bugarija, Pedišić. Trener: Alen Glavić.