Kadeti nakon devet serija penala ostali bez polufinala Kupa

Nakon velike borbe, koja je okončana dramatičnim ruletom jedanaesteraca, kadeti Zadra danas su na Stanovima poraženi od makarskog Zmaja, koji se tako plasirao u polufinale Hrvatskog nogometnog kupa. Četvrtfinalna utakmica ponudila je svo moguće uzbuđenje eliminacijskog dvoboja, a tome je dodatno doprinio težak teren natopljen kišom koja je neumorno padala tijekom dana.

Zadrani su bolje otvorili susret i nametnuli terensku dominaciju, iako po nepovoljnim vremenskim uvjetima nisu mogli nametnuti igru kakvu su željeli i navikli igrati. Ipak, do vodstva su uspjeli doći u prvom poluvremenu. U 31. minuti lijepo su na desnoj strani odigrali Boris Labus i Roko Delija, a potonji je ubacio u srce kaznenog prostora, gdje se najbolje snašao Stipe Silov i glavom prebacio vratara Zmaja za 1:0.

Makarani su uglavnom prijetili iz kontranapada, a jedna takva situacija u 52. minuti uvelike je utjecala na daljnji tijek susreta. Napadač Zmaja uspio je pobjeći zadarskoj obrani i krenuti sam prema vrataru Luki Matasoviću, koji ga je pokušao spriječiti klizećim startom izvan kaznenog prostora, ali nije uspio i zaradio je crveni karton.

Na vrata je tada stao Filip Smolčić i odmah se istaknuo lijepom obranom slobodnog udarca. Međutim, u u 67. minuti nije mogao spriječiti izjednačujući pogodak gostiju. Nakon jednog ubačaja u peterac Zadra, Makarani su prvo pogodili prečku, a na odbijenu loptu prvi je natrčao Ivan Antunović i gurnuo je u mrežu za 1:1. Rezultat se više nije mijenjao i pristupilo se izvođenju jedanaesteraca.

A rulet s bijele točke ponudio je rijetko viđenu dramu. Nakon četiri uzastopna pogotka, na scenu su stupili vratari, prvo Filip Smolčić pa Krešimir Marinović. Marinović je potom u četvrtoj seriji obranio još jedan penal i na 3:4 donio svojima meč loptu. No, Matej Mihaljević je pucao preko gola. Potom su Zadrani imali dvije meč lopte u sedmoj i osmoj seriji, ali je raspoloženi Marinović obranio udarce Dina Šimunića i Gabrijla Režana.

Nažalost po naše momke, kobna je bila deveta serija u kojoj je Josip Filipović zabio za vodstvo Zmaja, a Marko Jurica promašio i Makarani su mogli početi slaviti. Plasman među četiri najbolje momčadi u Hrvatskom kupu veliki je uspjeh i za to zaslužuju sve čestitke, ali isto tako čestitke zaslužuju i mladi nogometaši Zadra, koji su se lavovski borili i samo ih je malo sreće dijelilo od polufinala.

Tako je to u sportu, ponekad samo jedna lopta, jedan udarac čini razliku između veselja i suza. Ovaj put je ta lopta bila na strani protivnika, ali s ovakvim srcem i borbenošću kakvu su naši momci pokazali danas, ali i tijekom cijele ove sezone, nema nikakve sumnje da će sljedećom prilikom sreća i osmijeh biti na zadarskim licima.

FOTOGALERIJA BY ŠIME ZELIĆ

ZADAR – ZMAJ 5:6 (1:1)

ZADAR – Stadion Stanovi. Sudac: Dino Papak. Pomoćnici: Neven Gulin i Stipe Brajković (svi Šibenik). Strijelci: 1:0 Silov (31′), 1:1 Antunović (67′). Jedanaesterci: 1:2 Gilić, 2:2 Labus, 2:3 Alilović, 3:3 Delija, Lelas – brani Smolčić, Strenja – brani Marinović, 3:4 Antunović, Šarić – brani Marinović, Mihaljević – promašaj, 4:4 Djeveljekaj, 4:5 Ivanda, 5:5 Galešić, Puharić – promašaj, Šimunić – brani Marinović, Rakić – brani Smolčić, Režan – brani Marinović, 5:6 Filipović, Jurica – promašaj.

ZADAR: Matasović – Rudić (od 74′ Jurica), Šarić, Šimunić, Delija – Labus, Galešić, Bačić (od 78′ Režan) – Marinović (od 66′ Strenja), Stokić (od 78′ Djeveljekaj), Silov (od 53′ Smolčić). Trener: Dejan Butić.

ZMAJ MAKARSKA: Marinović, Filipović, I. Antunović (od 76′ Puharić), Alilović, Lelas, Rakić, Lulić (od 45′ Mihaljević), Lasić (od 57′ K. Antunović), Ivanda, Rudelj (od 74′ Gilić), Mravičić. Trener: Petar Talajić.