U petoj pripremnoj utakmici ove zime Zadar je na Stanovima svladao zagrebačkog trećeligaša HAŠK-a rezultatom 2:0. Za momčad Mislava Karoglana to je treća pobjeda u ovom pripremnom razdoblju, nakon onih protiv Uskoka (2:0) i Sloge (1:0), dok su dva minimalna poraza zabilježena protiv Solina (2:1) i Trnja (1:0).

Zadar je dobro ušao u utakmicu, dosta agresivno te u prvih 15 minuta izborio čak pet udaraca iz kuta i stvorio nekoliko poluprilika, ali ipak bez veće prijetnje po gol HAŠK-a. Gosti su dobru priliku imali u 19. minuti, kada je Bender obranio udarac Mrakovića s 18 metara. Zadar je bio aktivniji prema naprijed u prvom poluvremenu, ali na odmor se ipak otišlo bez golova.

Na prvi zgoditak trebalo je čekati do 59. minute, kada je Dragan Župan lijepo prošao po desnoj strani i uposlio Blaževića u srcu peterca, koji je klizeći gurnuo loptu u mrežu. Konačnih 2:0 postavio je u 75. minuti Vinko Petković sigurnim izvođenjem kaznenog udarca, nakon što je branič HAŠK-a igrao rukom u šesnaestercu.

Sljedeća provjera zakazana je za srijedu, kada bi Zadrani trebali odigrati dvije utakmice u dva kombinirana sastava, s jednim protiv Zagore u Unešiću, a s drugim protiv Primorca u Biogradu.

ZADAR – HAŠK 2:0

ZADAR – Stadion Stanovi. Sudac: Mateo Erceg (Pristeg). Pomoćnici: Tomislav Čulina i Marko Narančić (oba Pridraga). Strijelci: 1:0 Blažević (59’), 2:0 Petković (75’ – 11m).

ZADAR: Bender – Pranić, Jerbić, Muić, Žderić – Lepinjica, Jurić, Zdrilić, Župan – Repić, Blažević. Još su igrali: Pinčić, Kulaš, Katuša, Majić, Petković, Jurjević, Knežević. Trener: Mislav Karoglan.

HAŠK: Šonjić – Valaško, Andrašec, Vinković, Kos, Ristovski, Matteoni, Mraković, Krajačić, Zelenika, Dianežević. Još su igrali: Spudić, Kondres, Aščić, Žejavec, Pierobon, Fulir, Blaževski. Trener: Damir Grlić.