ANTONIO REPIĆ: Moramo preuzeti odgovornost i pokazati naše pravo lice

U 16. kolu Druge HNL nogometaši Zadra sutra u 15:30 na Stanovima igraju protiv Sesveta. Momčad Mislava Karoglana u lovu je na prve bodove u drugom dijelu sezone, nakon domaćeg poraza od Hrvatskog Dragovoljca te gostujućeg u Šibeniku. S druge strane, Sesvećani su krenuli vrlo dobro, remiziravši na gostovanju kod Dinama II 0:0 te svladavši kod kuće Osijek II s 3:1. S ta četiri boda odvojili su se od Zadra (21-17), s kojim su na polusezoni dijelili poziciju na ljestvici pa se sutra može očekivati vrlo zanimljiv dvoboj.

– Nismo dobro krenuli u drugi dio sezone i ovo je za nas jako važna utakmica. Nemamo što kalkulirati, moramo pobijediti kako god znamo, jer jedino nas pobjeda vraća na pravi kolosijek  – odlučno će na prvu Antonio Repić, napadač Zadra.

Sa spomenuta dva poraza Zadar je pao na 11. mjesto prvenstvene ljestvice pa se osvajanje tri boda sutra nameće kao imperativ.

– Svjesni smo toga i napravit ćemo sve za pobjedu, kako bismo se što prije odmakli od te “crvene zone”. Jednostavno, ono što je bilo moramo ostaviti iza sebe i ovu utakmicu odraditi na najbolji mogući način. Neće biti lako, Sesvete su dobar protivnik, ali vjerujem u svoje suigrače i da ćemo sutra kao momčad pokazati naše pravo lice.

Prva utakmica ovih protivnika u Sesvetama bila je puna preokreta. Zadar je na poluvremenu vodio 0:1, potom su Sesvete preokrenule na 3:1, da bi naši momci do kraja uspjeli izjednačiti na 3:3 i osvojiti bod. Kakvu utakmicu možemo očekivati sutra?

– Sigurno jako borbenu, jer to je jedini način da iziđemo iz situacije u koju smo se doveli. Moramo “skupiti glave” i početi ginuti jedan za drugoga na terenu, jer samo tako možemo do pobjede. Sve je na nama igračima, mi smo ti koji moraju preuzeti odgovornost i odraditi posao kako treba. Maksimalno smo motivirani, napaljeni i jedva čekamo prvi sučev zvižduk – istaknuo je Repić.

Utakmica na Stanovima počinje u 15:30, a blagajna ispod istočne tribine otvara pola sata ranije.

Svi članovi Nogometnog kluba Zadar, koji su se učlanili do četvrtka, svoje članske iskaznice mogu preuzeti na blagajni. Svi oni koji to još nisu učinili, moći će se učlaniti ili produljiti svoje članstvo na poluvremenu utakmice, također na blagajni stadiona.