Bod iz Metkovića za kraj polusezone

Neretva i Zadar su danas odigrali 2:2 i time osvojili po bod. Domaćini su dva puta vodili, ali je Zadar oba puta stigao vodstvo domaćih, imao dvije dobre prilike za pobjedu koje nije iskoristio i na kraju nosi bod iz Metkovića.
Osvanuo je sunčan dan u Metkoviću nakon kišnog petka, zbog toga teren nije bio u idealnom stanju. Domaćin je počeo bolje stvorivši dvije poluprilike u prvih 15 minuta igre. Igrala se 21. minuta, lopta je vraćena do Pinčića koji ju je ispucao i pri tome pogodio natrčalog Lokina od kojeg se lopta odbija u mrežu za vodstvo Neretve 1:0. Nakon toga se Zadar pribrao i počeo bolje igrati što donosi izjednačenje golom Jurića u 27. minuti. Uputio je odličan udarac s 20-ak metara daljine i pri tom prebacio vratara domaćih Brkića koji je stajao nekoliko metara ispred svojih vratiju. Imao je još Anić dobru priliku glavom u kojoj je pucao preko gola. U 43. minuti Neretva izlazi u kontru nakon koje je Iveljić odbio loptu do Raguža od kojeg se lopta odbija do Ajkunića koji je u idealnoj situaciji sam ispred Pinčića i pogađa za vodstvo domaćih 2:1, s kojih se odlazi na poluvrijeme.
Uvodni dio drugog dijela prolazi bez značajnijih prilika do 59.minute, kad je Iveljić okušao svoj udarac i promašio. Minutu poslije puca i Nakić čiji udarac brani Brkić. Neretva je u 63. minuti imala priliku preko Bubala koji je pucao glavom preko gola. Prijete domaćini i u 72. minuti, ali Ajkunićev udarac odlazi pored gola. Kasnije je i Medić jako tukao iz daljine, Pinčić je vršcima prstiju odlično obranio loptu i odbio ju u korner. Tad inicijativu preuzima Zadar i dolazi do izjednačenja. Begonja je pucao sa 16 metara, lopta se odbila od domaćeg igrača Kurana i prebacila Brkića za novo izjednačenje 2:2. U 83. minuti Zadar je lijepo kombinirao, Anić je dobio loptu na 16 metara udaljenosti i odlučio lobom prebaciti domaćeg vratara, ali lopta je pala na vanjski dio mreže. U 88. minuti sporna situacija u kojoj je Butić ukrao loptu Brkiću koji ga je startom srušio, međutim, sudac Mario Soldić iz Hrvaca je ostao nijem. Pritisli su potom domaćini i u 89. minuti, tri puta pucali po golu, od kojih je najopasniji udarac očistio Muić s gol crte. Nakon 4 minute nadoknade, sudac je označio kraj utakmice. Zadar je pao na 4. mjesto, s isto toliko bodova zaostatka za vodećim Junakom. Ovom utakmicom završava prvi dio sezone i slijedi zimska stanka sve do 22. veljače 2020.

NK NERETVA – NK ZADAR 2:2

METKOVIĆ – Iza Vage. Gledatelja: 300. Sudac: Mario Soldić. Pomoćnici: Miroslav Čalo, Branimir Poljak . Četvrti sudac: Mirko Odrljin. Strijelci: 1:0 Lokin (21′), 1:1 Jurić (27′), 2:1 Ajkunić (43′), 2:2 Kuran-autogol (79′)

Žuti kartoni: Ajkunić, Marić, Crnov (Neretva), Anić, Zdrilić, Nakić, Muić, Pinčić  (Zadar)