Župan s bijele točke za pobjedu protiv Dugopolja

U petoj pripremnoj utakmici pred početak nove sezone nogometaši Zadra danas su na Stanovima svladali Dugopolje rezultatom 1:0. Pobjednički zgoditak zabio je Dragan Župan u 89. minuti iz kaznenog udarca, kojega je izborio Vedran Smokrović.

Zadrani su tijekom svih 90 minuta igre imali inicijativu i stvorili više prilika, ali su oba vratara Dugopolja bila vrlo raspoložena. Najčešće se u prilikama nalazio Vinko Petković, no prvo Čubić pa potom Butara istaknuli su se s nekoliko vrlo dobrih intervencija.

Ključna situacija dogodila se u 88. minuti, kada je Župan izveo slobodan udarac, a lopta se od živog zida odbila do Smokrovića, koji je izišao sam pred vratara i gurnuo loptu pored njega, a ovaj ga je zahvatio rukom pa je sudac Ivan Čačić pokazao na jedanaesterac.

Kapetan Zadra bio je siguran izvođač s bijele točke i tako donio Zadru drugu uzastopnu pripremnu pobjedu, nakon one protiv Uskoka 3:1. Sljedeća pripremna utakmica na rasporedu je u subotu u 18 sati, kada na Stanove dolazi druga momčad splitskog Hajduka.

ZADAR – DUGOPOLJE 1:0

ZADAR – Stadion Stanovi. Gledatelja: 200. Sudac: Ivan Čačić (Zadar). Pomoćnici: Petar Mijić (Rodaljice), Andi Čačić (Zadar). Strijelac: Dragan Župan (89′ – 11m).

NK ZADAR: Bender – Pranić, Sarić, Jerbić, Jurjević – Lepinjica, Begić – Jurić, Paponja, Petković – Matić. Još su igrali: Pinčić, Tokić, Majić, Renić, Handžić, Pedišić, Surać, Iveljić, Šalinović, Župan, Smokrović. Trener: Zvonimir Jurić.

NK DUGOPOLJE: Čubić – Krstulović Opara, Jurić, Primorac, Maglica, Kušeta, Dyokie, Ilić, Perković, Delić, Živković. Još su igrali: Butara, Prelčec, Kurtović, Bosančić, Čovo. Trener: Miroslav Bojko.