Završena sezona za pionire i kadete

Završena je natjecateljska sezona 2017./2018. za pionire i kadete Nogometnog kluba Zadar. Prve momčadi nastupale su u Prvoj HNL, dok su druge igrale u međužupanijskoj ligi.

U Prvoj HNL pionira Zadar je zauzeo 12. mjesto u konkurenciji 16 momčadi, osvojivši 32 boda. Igrači Zorana Erlića ostvarili su 8 pobjeda, 8 remija i 14 poraza. Najbolji strijelac momčadi bio je Stipe Silov sa 10 zgoditaka, dok je Josip Stokić zabio 7 golova.

Pioniri s trenerom Zoranom Erlićem

Kadetska momčad završila je na posljednjem, 16. mjestu Prve HNL sa 16 osvojenih bodova u 30 susreta. Sastav Damira Čačića ove se sezone suočio s brojnim problemima i odlascima igrača u druge klubove te naročito u proljetnom dijelu nije uspio pratiti prvoligaški ritam. Najefikasniji zadarski igrač bio je Josip Kevrić sa četiri gola, a dva je postigao Ivan Brkić.

Budući da se bodovi pionira i kadeta zbrajaju za ukupni poredak kada je riječ o ostanku u Prvoj HNL, Zadar je ovu sezonu završio na pretposljednjem mjestu. S obzirom na smanjenje Prve lige na 14 klubova, to znači da će naše momčadi sljedeće sezone nastupati u ligi središta Split.

U Kupu su pioniri došli do osmine finala, gdje ih je zaustavio Hajduk, dok su kadeti preko Rijeke otišli korak dalje, do četvrtfinala, gdje su poraženi od Osijeka nakon izvođenja jedanaesteraca.

Kadeti s trenerom Damirom Čačićem

Druga momčad pionira, pod vodstvom trenera Alena Glavića, igrala je međužupanijsku ligu Zadar – Šibenik – Gospić te je završila na 2. mjestu s 82 osvojena boda u 30 susreta, tri manje od pobjednika Gospića. Najbolji strijelac Zadra u ovom natjecanju bio je Tino Pavlović sa 47 golova, Šime Župan zabio je 23, Ivan Kevrić 18…

Pioniri II s trenerom Alenom Glavićem

Druga momčad kadeta, pod vodstvom trenera Damira Pankasza, natjecala se u međužupanijskoj ligi Zadar – Šibenik te je završila na 4. mjestu sa 40 osvojenih bodova u 20 susreta. Naslovom prvaka okitila se kninska Dinara (49), ispred benkovačkog Velebita (46) i Arbanasa (41). Najefikasniji igrač Zadra bio je Alan Buterin sa 9 golova, a jedan manje zabio je Ante Josić-Jurjević.

Kadeti II s trenerom Damirom Pankaszom