ZADARSKO SRCE Čudesni Subašić odveo Hrvatsku u četvrtfinale

Hrvatska je u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Rusiji!!! U rijetko viđenoj sportskoj drami naša je reprezentacija svladala Dansku boljim izvođenjem jedanaesteraca, a junak velike pobjede bio je Zadranin Danijel Subašić, koji je Dancima obranio čak tri penala!

Bila je to utakmica samo za one jakih živaca. I ovaj put Hrvatska je krenula s trojicom igrača iz škole Nogometa NK Zadar u prvih 11, Subašićem, Lukom Modrićem i Šimom Vrsaljkom te još jednim na klupi, Dominikom Livakovićem. Počelo je vatreno, danskim vodstvom u prvoj minuti preko Mathiasa Jorgensena pa odgovorom Marija Manđukića za izjednačenje svega tri minute kasnije.

I tih 1:1 ostalo je na semaforu i nakon 90 i nakon dodatnih 30 minuta. Velika bitka vodila se na travnjaku u Nižnjem Novgorodu, a najveću priliku da pitanje pobjednika riješi prije ruleta jedanaesteraca imala je Hrvatska u 116. minuti.

Ante Rebić iskoristio je sjajno okomito dodavanje Modrića, pobjegao danskoj obrani, ušao u kazneni prostor, zaobišao vratara, no kada je trebao gurnuti loptu u mrežu, Jorgensen ga je u posljednji trenutak srušio i sudac je pokazao na bijelu točku. Odgovornost je preuzeo kapetan Modrić, ali je Kasper Schmeichel obranio njegov udarac s bijele točke i ostalo je 1:1.

U ruletu penala prvo je Subašić obranio udarac Christiana Eriksena, da bi na drugoj strani Schmeichel obranio Milanu Badelju. Zabili su potom Simon Kjaer i Andrej Kramarić pa Michael Krohn-Dehli i Luka Modrić, koji je pokazao izniman karakter preuzevši veliki teret na svoja leđa nakon prethodnog promašaja.

Tada je opet na scenu stupio Subašić obranivši Lasseu Schoneu, no ponovno je obranio i Schmeichel Josipu Pivariću. Ali zadarsko srce večeras je bilo jače od svega. Suba je ponovno obranio, ovaj put Nicolaiu Jorgensenu, da bi Ivan Rakitić pogodio za konačnu pobjedu Hrvatske.

Veliko hrvatsko slavlje moglo je početi, a junak Subašić je i ovaj put s ponosom istaknuo majicu s likom Hrvoja Ćustića, koju svaku utakmicu nosi ispod dresa. BRAVO SUBA! BRAVO ZADARSKA DICO! BRAVO HRVATSKA!

U četvrtfinalu Hrvatska će igrati protiv domaćina prvenstva Rusije u subotu, 7. srpnja u 20 sati u Sočiju!