Zadar poveo, Lokomotiva preokrenula za plasman u četvrtfinale Kupa

U osmini finala Hrvatskog nogometnog kupa Zadar je na Stanovima poražen od Lokomotive rezultatom 1:3. Iako je naša momčad već u drugoj minuti došla do vodstva, gosti iz Zagreba su do poluvremena uspjeli preokrenuti rezultat, a u nastavku postići i treći zgoditak i tako riješiti pitanje pobjednika te izboriti plasman u četvrtfinale.

Zadarske nade uoči utakmice da na Stanovima može pasti drugoplasirana momčad Prve HNL dodatno je podgrijao Vlatko Blažević, kada je u 2. minuti iskoristio odličnu okomitu loptu Ivana Tokića, izišao sam pred vratara Lokomotive i zabio za 1:0.

To vodstvo, međutim, nije dugo trajalo. Gosti su u 22. minuti došli do izjednačenja, nakon što je Luka Ivanušec iskoristio zadarsku pogrešku i proigrao Myrta Uzunija, koji pogađa za 1:1. Ključni trenuci utakmice dogodili su se pred kraj prvog poluvremena, kada je prvo Zadar propustio veliku priliku, a onda je Lokomotiva došla do vodstva.

U 40. minuti Dragan Župan je osvojio loptu na sredini terena i povukao sve do 18 metara, odakle je odlično pucao, ali je Hendija uz pomoć desne vratnice spasio Lokomotivu. I kada se činilo da će se na odmor otići s neriješenim rezultatom, u 45. minuti Lirim Kastrati je prošao po lijevoj strani i uposlio Ivana Krstanovića u petercu, koji glavom pogađa za 1:2.

Odmah na početku nastavka opet je Župan imao veliku priliku, ali njegova je lopta s 18 metara očešala gredu i završila preko gola. Gosti su tada ipak preuzeli terensku inicijativu i u 56. minuti prelomili susret. Nakon kornera s lijeve strane Toni Datković je ostao sam i s desetak metara zabio za konačnih 1:3. Do kraja su Zagrepčani imali još nekoliko prilika, ali sve im je obranio Jakov Pinčić.

ZADAR – LOKOMOTIVA 1:3

ZADAR – Stadion Stanovi. Gledatelja: 1000. Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar). Pomoćnici: Goran Perica (Šibenik) i Robi Kezele (Rijeka). Strijelci: 1:0 Blažević (2′), 1:1 Uzuni (22′), 1:2 Krstanović (45′), 1:3 Datković (56′). Žuti kartoni: Sarić, Repić (Zadar); Krstanović, Karačić (Lokomotiva).

ZADAR: Pinčić – Pranić, Tokić, Jerbić, Surać – Sarić, Lepinjica – Repić, Župan (od 68′ Jurić), Petković (od 65′ Smokrović) – Blažević (od 84′ Renić). Trener: Krešimir Sunara.

LOKOMOTIVA: Hendija – Datković, Lecjaks, Ivanušec, Mlinar (od 82′ Halilović), Kolinger, Uzuni (od 88′ Babić), Kastrati, Jakić (od 46′ Burić), Karačić, Krstanović. Trener: Goran Tomić.