VRIJEDAN BOD IZ VARAŽDINA Vatrena utakmica završila 2:2

U 9. kolu Druge HNL nogometaši Zadra osvojili su vrijedan bod na gostovanju kod Varaždina, odigravši odličnu utakmicu, koja je završila rezultatom 2:2. Momčad Krešimira Sunare je, nakon sjajnog prvog poluvremena, imala prednost 0:2, da bi Varaždinci početkom nastavka u razmaku od tri minute uspjeli izjednačiti, ali su pritom ostali i s igračem manje. Kasnije je opet Zadar preuzeo kontrolu nad utakmicom, napadao, stvarao prilike, ali mreže se više nisu tresle.

Zadrani su poveli već u 5. minuti. Antonio Repić je potegnuo sa 25 metara i lijepo pogodio u donji desni golmanov kut za 0:1. Domaći su također pokušali s nekoliko udaraca izvana, ali bez uspjeha. U 22. minuti igru je zbog ozljede zgloba morao napustiti Josip Iveljić. Bio je to nevjerojatan peh za našu momčad, ako se zna da je u Varaždin doputovala bez trojice stopera Jure Jerbića, Ante Sarića i Ivana Tokića.

Trener Sunara odlučio se na stopersku poziciju povući Ivana Lepinjicu, a na njegovo mjesto u veznom redu ubaciti Kristijana Jurića. Sve to kao da je još više motiviralo Zadrane, koji su do kraja prvog poluvremena dominirali terenom. U 27. minuti centimetri su dijelili Josipa Majića od zgoditka – na tom putu ispriječila se vratnica, a dvije minute kasnije udarac Jurića nekako je ukrotio vratar Mrmić.

Do drugog gola Zadar je stigao u 41. minuti, nakon sjajne timske akcije. Krenulo je s lijeve na desnu stranu od Jurića preko Repića do Dragana Župana, koji je gurnuo u priliku Vlatka Blaževića, a ovaj efektno prebacuje vratara za 0:2. Nedugo zatim udarac je okušao i sam Župan, ali obranio mu je Mrmić pa se na odmor otišlo sa +2 Zadra.

Nažalost, nakon svega sedam minuta nastavka, stvari su opet vraćene na početak. Domaći su iskoristili dvije neopreznosti zadarske obrane i u 49. minuti preko Leona Benka smanjili rezultat, a u 52. preko Dejana Glavice izjednačili na 2:2. Benko je, međutim, nakon svog zgoditka zaradio drugi žuti karton pa su Varaždinci utakmicu nastavili s desetoricom.

Njihovi naleti nastavljeni su još nekoliko minuta, pri čemu su pogodili i gredu, a onda je Zadar ipak vratio stabilnost i postupno preuzeo kontrolu nad utakmicom. U 61. i 62. minuti Blažević je imao dvije odlične prilike, ali prvo je s 18 metara pucao preko gola, a potom je pogodio vratnicu. Nešto kasnije javili su se opet Varaždinci. Sačer se našao u odličnoj prilici, ali je sa desetak metara pucao preko gola.

U 76. i 79. ponovno je Blažević iz izglednih pozicija mogao donijeti Zadru vodstvo, no lopta je oba puta otišla preko gola. Šest minuta prije kraja mogao je to učiniti i Vinko Petković, ali ovaj put je domaće spasila greda. Lopta se odbila do Repića, čiji je udarac obranio Mrmić. Još jednom su pokušali i Varaždinci preko Glavice, no utakmica kao da je bila osuđena na konačnih 2:2.

Sve u svemu, naša je momčad, usprkos brojnim problemima, odigrala vrlo dobro i hrabro na gostovanju kod glavnog pretendenta za ulazak u Prvu HNL te sedmu uzastopnu prvenstvenu utakmicu (ukupno osmu računajući Kup) ostala neporažena. U sljedećem kolu Druge HNL, u subotu, 27. listopada u 15:00 sati, na Stanove stiže Dinamo II.

VARAŽDIN – ZADAR 2:2

VARAŽDIN – Stadion Anđelko Herjavec. Gledatelja: 1500. Sutkinja: Sabina Bolić. Pomoćnici: Anto Marić i Ivan Jović (svi Zagreb). Strijelci: 0:1 Repić (5′), 0:2 Blažević (41′), 1:2 Benko (49′), 2:2 Glavica (52′). Žuti kartoni: Težak, Martinaga (Varaždin); Pranić, Surać (Zadar). Crveni karton: Benko (49′ – drugi žuti).

VARAŽDIN: Mrmić – Perković, Jertec, Čelić, Črnko (od 46′ Glavica), Benko, Težak (od 46′ Kolarić), Senić, Martinaga, Golubar, Miklić (od 68′ Sačer). Trener: Miljenko Mumlek.

ZADAR: Bender – Pranić, Jurjević, Iveljić (od 22′ Jurić), Surać – Lepinjica, Župan – Repić, Begić, Majić (od 58′ Petković) – Blažević (od 94′ Pedišić). Trener: Krešimir Sunara.