Velika pobjeda kod Kamena

U 14. kolu Treće HNL jug Zadar je u Ivanbegovini slavio protiv Kamena rezultatom 1:2. Bila je to prva pobjeda Zadra pod vodstvom Vjerana Simunića, te prvi domaći poraz Kamena ove sezone nakon četiri pobjede i tri remija. Zadrani su odlično ušli u utakmicu i već u 4. minuti poveli zgoditkom Anića. Nakon njegova udarca s 19 metara lopta je nezgodno odskočila i prevarila domaćeg vratara Krešimira Vojnovića te završila u mreži.

Nizale su se kasnije zadarske prilike, Josip Jurjević je glavom pucao pored gola pa su udarcima izvana zaprijetili opet Anić i Mateo Rončević i centimetri su ih dijelili od povećanja vodstva. Na drugoj strani Kamen nije mnogo napravio, ali je u 38. sretno došao do izjednačenja. Duje Banić je centrirao s desne strane, lopta je ponovno nezgodno odskočila, u visokom luku preskočila vratara Zadra i ušla u mrežu.

Drugo poluvrijeme bilo je igrom nešto izjednačenije, no opet je Zadar bio taj koji je stvarao prilike. U 60. minuti Kristijan Jurić je centrirao s desne strane, a Jure Jerbić glavom pucao s pet metara, ali je njegov udarac fantastično obranio Vojnović. U 73. Matteo Pranić je sjajno pucao sa 20 metara, ali lopta je završila na stativi.

Napokon, minutu kasnije Zadrani su opet poveli. Jurić je iz slobodnog udarca sa 30 metara s desne strane poslao oštru loptu u peterac, a ona se ponovno nezgodno odbila i prevarila vratara Kamena za 1:2. Do kraja su domaći pokušali doći do izjednačenja, no naša momčad se uspješno obranila i osvojila vrijedna i zaslužena tri boda.

KAMEN – ZADAR 1:2

Ivanbegovina – Igralište Kamena. Gledatelja 200. Sudac: Toni Bešker (Solin). Pomoćnici: Mario Soldić (Hrvace) i Ivan Kalinić (Klis). Strijelci: 0-1 Anić (4′), 1-1 Banić (38′), 1-2 Jurić (74′). Žuti kartoni: Ćalušić, Banić, Kilić (Kamen); Anić, Pranić, Sarić (Zadar).

KAMEN: Vojnović, Norac-Kevo, Mandarić, Kilić, Jonjić, Bradarić, Brkan, Ćalušić, Banić, Tolić (od 79. Karin), Peko (od 64. Perković-Šantar). Trener: Mario Kujundžić.

ZADAR: K. Jurjević – Pranić, Tokić, Jerbić, J. Jurjević – Župan, Sarić – Jurić (od 92. Šimurina), Torbarina (od 87. Viduka), Rončević – Anić (od 74. Verunica). Trener: Vjeran Simunić.