ČUDESNA HRVATSKA Vatreni razbili Argentinu za plasman u osminu finala

Čudesna Hrvatska razbila je Argentinu u drugom kolu skupine D Svjetskog prvenstva u Rusiji i plasirala se u osminu finala! “Vatreni” su odigrali maestralno drugo poluvrijeme u kojemu su postigli tri zgoditka i posve zasluženo deklasirali Lea Messija i društvo.

Nakon prvih 45 minuta bez golova i bez većih prilika, Hrvatska je u nastavku preuzela kontrolu i krenula u pohod. U 53. minuti požrtvovni Ante Rebić iskoristio je pogrešku argentinskog vratara Caballera i sjajnim volejom zabio za 1:0.

Desetak minuta kasnije Argentinci su imali najbolju priliku na utakmici, ali je izvrsno reagirao Danijel Subašić i obranio udarac Meze. Novi fantastičan pogodak naši su zabili u 80. minuti. Sve je napravio kapetan Luka Modrić i sa dvadesetak metara neobranjivo pogodio u desni kut protivničkog gola. Točku na “i” stavio je Ivan Rakitić u 91. minuti za veličanstvenih konačnih 3:0.

Leo Messi i Luka Modrić (Foto: FIFA World Cup)

Teško je nekoga posebno izdvojiti iz večerašnje izvedbe momčadi Zlatka Dalića. Bila je to prava momčadska pobjeda i svi igrači i članovi stručnog stožera zaslužuju velike čestitke! I ovaj put ćemo, naravno, s ponosom naglasiti da su svih 90 minuta odigrala tri igrača ponikla u školi nogometa NK Zadar, Subašić, Modrić i Šime Vrsaljko. Bravo momci!

– Znali smo da moramo odigrati savršenu utakmicu da bismo pobijedili Argentinu i to smo napravili. Naročito u drugom poluvremenu, koje je bilo fantastično. Otvorilo nam se, zabili smo tri prelijepa gola i što je najvažnije ostvarili naš prvi cilj, a to je plasman u osminu finala – rekao je za HRT zadarski majstor sredine terena.

Ovom pobjedom Hrvatska je učvrstila prvo mjesto u skupini sa šest bodova i gol razlikom 5:0. Argentina je ostala na tek jednom bodu osvojenom protiv Islanda, koji sutra igra s Nigerijom. U posljednjem kolu naša reprezentacija igra s Islandom, dok će Argentinci spas tražiti protiv Nigerije.

VIDEO SAŽETAK