Tri gola Hrvacama za važna tri boda

U 27. kolu 3. HNL jug nogometaši Zadra su na Stanovima svladali Hrvace s 3:0. Mrežu gostiju načeo je u 16. minuti Branko Čubrilo, da bi u 62. Dragan Župan zgoditkom za 2:0 odveo utakmicu u mirnije vode. Konačan rezultat postavio je autogolom Hrvoje Ajduković, koji je u 76. minuti slučajno prevario vlastitog vratara Antonija Guća, inače najzaslužnijeg što Zadar danas nije postigao još poneki pogodak.

U debiju Dragana Blatnjaka Zadrani su od samog početka krenuli agresivno i već u prvih deset minuta stvorili tri opasne situacije. Dvaput je sa 15-ak metara pucao Antonio Repić, prvi put malo pored gola, a drugi put mu je obranio Guć, koji je u međuvremenu otklonio i oštar centaršut Župana.

U 16. minuti Zadar je poveo. Matteo Pranić je ubacio loptu iz auta s lijeve strane, a Čubrilo se odlično zagradio u kaznenom prostoru i sa 6-7 metara neobranjivo pogodio za 1:0. Do kraja poluvremena domaći su nanizali još nekoliko prilika, ali je sve pokušaje u okvir gola Guć uspješno ukrotio.

Prvo je obranio udarac glavom Jure Jerbića, zatim situaciju jedan na jedan s Karlom Torbarinom, a u samoj završnici još jedan Jerbićev pokušaj glavom. U međuvremenu je udarac okušao i Pranić – pored gola, a jedini pokušaj gostiju bio je šut Bože Kosorčića s 18 metara iznad grede. Kako je u 29. minuti isključen pomoćni trener Zadra Zvonimir Jurić, Blatnjaku su do kraja susreta najbliži suradnici na klupi bili fizioterapeut Dino Mrkić i doktor Marko Prenđa.

U nastavak su “plavi” ušli opreznije, čekajući pravu priliku da dovrše posao. I dočekali su je u 62. minuti, kada je Repić odlično prošao po lijevoj strani i uposlio Župana, koji sa 14 metara pogađa za 2:0. U samoj završnici gostujući vratar ubilježio je još nekoliko vrlo dobrih intervencija, a jedini ga je uspio svladati suigrač Ajduković koji ga je, u jednom pokušaju vraćanja lopte, prebacio za konačnih 3:0.

Ovom pobjedom Zadar je, uoči sutrašnjeg dvoboja vodeće Croatije (54) i Splita (46), došao na treće mjesto prvenstvene ljestvice sa 47 bodova, dva manje od biogradskog Primorca (49). U sljedećem kolu momčad Dragana Blatnjaka gostuje u Dubrovniku kod GOŠK-a.

ZADAR – HRVACE 3:0

ZADAR – Stadion Stanovi. Gledatelja: 350. Sudac. Josip Zec (Split). Pomoćnici: Hrvoje Ćatipović (Split) i Ivan Kalinić (Klis). Strijelci: 1:0 Čubrilo (16′), 2:0 Župan (62′), 3:0 Ajduković (76′ – ag). Žuti kartoni: Handžić (Zadar); Bašić-Šiško, Dadić, Ajduković (Hrvace).

ZADAR: K. Jurjević – Pranić, Jerbić, Sarić, Jurjević (od 63′ Tokić) – Anić, Župan, Jurić – Repić (od 78′ Handžić), Čubrilo, Torbarina (od 70′ Petković). Trener: Dragan Blatnjak.

HRVACE: Guć – Ajduković, Ćavar, Maganić, Matijašević, Bašić-Šiško, Dadić (od 72′ Ljubas), Živaljić (od 65′ Plavša), Glavaš, Božinović, Kosorčić (od 55′ Mažurin). Trener: Ivan Medvid.

NK Zadar – NK Hrvace 3:0