SUBA OBRANIO, LUKA ZABIO Hrvatska je u polufinalu!!!

HRVATSKA JE U POLUFINALU SVJETSKOG NOGOMETNOG PRVENSTVA! U novoj drami Vatreni su večeras u Sočiju svladali domaćina Rusiju boljim izvođenjem jedanaesteraca. Pobjednički gol je, kao i u raspucavanju protiv Danske, zabio Ivan Rakitić, a jedan od junaka ponovno je bio Danijel Subašić, koji je obranio prvi jedanaesterac Fedora Smolova.

Nakon toga zabili su Marcelo Brozović i Alan Džagoev, da bi potom promašili Mateo Kovačić (obrana Akinfeeva) i Mario Fernandes, koji je pucao pored gola. Novu prednost Hrvatskoj donio je kapetan Luka Modrić, nakon čega su zabili Sergej Ignašević, Domagoj Vida i Daler Kuzjajev. Odluka je tada došla u Rakitićeve noge, koji je i ovaj put bio nepogrešiv i veliko hrvatsko slavlje moglo je početi.

A do jedanaesteraca se došlo tako što je osnovni dio utakmice završio 1:1, a nakon produžetaka 2:2. Prvo su poveli Rusi golom Denisa Čeriševa u 31., ali je svega osam minuta kasnije Andrej Kramarić pogodio za izjednačenje na asistenciju Marija Mandžukića.

U produžecima je prednost Hrvatskoj donio Domagoj Vida glavom u 101. minuti, iskoristivši odličan ubačaj Modrića iz kornera, ali Rusi se nisu predavali. U 115. minuti je na sličan način, glavom nakon prekida, Fernandes pogodio za 2:2 i taj rezultat ostao je do posljednjeg sučeva zvižduka.

Inače, svašta se još događalo u tih nešto više od 120 minuta, a svakako vrijedi istaknuti nekoliko sjajnih obrana Subašića, posebno nakon što se u 89. minuti ozlijedio i bilo je upitno hoće li uopće moći nastaviti igru. No, zadarska hobotnica stisnula je zube i još jednom pokazala o kakvoj je veličini riječ.

U polufinalu Hrvatska će u srijedu od 20 sati igrati protiv Engleske, koja je danas s 2:0 svladala Švedsku. Prvi polufinalni par, koji je na rasporedu u utorak u 20 sati, čine Francuska i Begija.