SREBRO ZA POVIJEST Junačka Hrvatska druga na svijetu

Hrvatska nogometna reprezentacija osvojila je drugo mjesto na Svjetskom prvenstvu u Rusiji. U finalu je Francuska slavila rezultatom 4:2 i tako po drugi put u povijesti nakon 1998. osvojila naslov svjetskog prvaka.

Čudesno prvenstvo Vatrenih ipak nije okrunjeno zlatom oko vrata, ali bez obzira na poraz u finalu, cijela naša reprezentacija zaslužuje velike čestitke za prikazanu igru, borbenost i srčanost u proteklih nešto više od mjesec dana.

Nakon 45 minuta igre na stadionu Lužnjiki u Moskvi na semaforu je svijetlilo 2:1 za Francusku što je, po svemu prikazanom, bio posve nepravedan rezultat. Francuzi su poveli autogolom Marija Mandžukića u 18. minuti, da bi deset minuta kasnije Ivan Perišić sjajnim pogotkom izjednačio na 1:1.

Još deset minuta kasnije sreća se ponovno osmjehnula Francuskoj, jer je Perišić nehotice igrao rukom u kaznenom prostoru, a Antoine Griezmann iz jedanaesterca zabio za 2:1. Hrvatska je imala inicijativu i igrala bolje i u prvom i početkom drugog poluvremena, no Francuzi su bili konkretniji.

U 59. minuti Paul Pogba pogodio je za 3:1, da bi u 65. Kylian Mbappe stavio “točku na i” golom za 4:1. Tračak nade Hrvatskoj vratio je Mario Mandžukić u 69. minuti, no do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao i Francuska je osvojila zlato.

Nogometni klub Zadar upućuje velike i iskrene čestitke cijeloj hrvatskoj nogometnoj reprezentaciji na ovom povijesnom uspjehu. Posebno smo ponosni što su i petorica igrača ponikla u našem klubu ugradila dio sebe u ovu priču, koja će zauvijek ostati zlatnim slovima zapisana u bogatu knjigu hrvatskog sporta.

Luka Modrić, Danijel Subašić, Šime Vrsaljko bili su neizostavan dio početne jedanaestorke momčadi Zlatka Dalića, Dominik Livaković je bio tu uz njih, a Ivan Santini član reprezentacije na putu do Rusije. Iskrene čestitke, momci! Zadar je ponosan na vas! Čekamo vas na Stanovima.

FOTO: Fifa