Škola nogometa

Pri Nogometnom klubu Zadar već dugi niz godina djeluje škola nogometa, iz koje su proizišli neki od najvećih svjetskih nogometaša. Prve nogometne korake tu su, između ostalih, napravili i hrvatski reprezentativci Luka Modrić , Danijel Subašić, Šime Vrsaljko, Dominik Livaković i Ivan Satini, zatim Stipe Perica, Marin Tomasov, Jurica Buljat, Tomislav Puljić, Krševan Santini te mnogi drugi igrači koji danas igraju u Prvoj HNL ili u inozemstvu, kao i neke bivše nogometne zvijezde poput Dade Prše, Saše Bjelanovića, Marijana Buljata… Na Stanovima je ponikao i legendarni Josip Skoblar, dobitnik zlatne kopačke za najboljeg europskog strijelca 1971. godine.

Trenutačno našu školu nogometa pohađa oko 350 djece u svim uzrastima od 6 do 18 godina, a taj se broj svake godine povećava. Treninge vode licencirani nogometni treneri, stručno osposobljeni za rad s djecom, a održavaju se na stadionima Višnjik i Bagat.

Damir Čačić – direktor Škole nogometa i trener kadeta

Josip Butić – trener juniora

Zoran Erlić – trener pionira

Antonio Perica – trener mlađih pionira