SAN SE NASTAVLJA Hrvatska je u finalu Svjetskog prvenstva!

HRVATSKA JE U FINALU SVJETSKOG PRVENSTVA!!! Vatreni nastavljaju svoj čudesni pohod po Rusiji! U polufinalu su pobijedili Englesku rezultatom 2:1 nakon produžetaka, golom Marija Mandžukića u 109. minuti. Momčad Zlatka Dalića tako će u nedjelju u 17 sati u Moskvi igrati protiv Francuske ZA NASLOV PRVAKA SVIJETA.

I ovaj put Hrvatska je zaigrala s trojicom Zadrana u prvih jedanaest, Danijelom Subašićem na vratima, Šimom Vrsaljkom na desnom boku i kapetanom Lukom Modrićem u veznom redu. Ipak, bolje su otvorili Englezi i poveli zgoditkom Kierana Trippiera iz slobodnog udarca već u petoj minuti. I to su vodstvo uspjeli prenijeti u drugo poluvrijeme.

Tih 1:0 na semaforu je svijetlilo sve do 68. minute, kada je Vrsaljko fantastično centrirao s desne strane, a Ivan Perišić se izvanredno snašao u kaznenom prostoru i zabio za izjednačenje. Tada je Hrvatska preuzela konce igre, ali do kraja osnovnog dijela utakmice rezultat se nije mijenjao i treći put zaredom otišli smo u produžetke.

Veliku priliku imala je Engleska u 99. minuti, ali je sjajni Vrsaljko na crti zaustavio udarac glavom Johna Stonesa. Bio je to uvod u ono što se dogodilo u 109., kada je Perišić glavom prebacio loptu do Mandžukića, koji je s lijeve strane peterca sjajno pogodio suprotni kut za najveću pobjedu u povijesti hrvatskog nogometa.

Valjalo je izdržati još gotovo 15 minuta sa sudačkom nadoknadom i Hrvatska je uspjela! Snažna, borbena, karakterna, čudesna Hrvatska! Bravo momci, hvala Vam i čestitke na ovom povijesnom uspjehu. A u nedjelju… U nedjelju uživajte i još jednom nas učinite ponosnima.