NA DANAŠNJI DAN Prije 20 godina na Stanovima je pala moćna Croatia

Na današnji dan prije 20 godina Stanovi nisu bili pod snijegom kao danas, već se na zadarskom stadionu slavila jedna od najvećih pobjeda u klupskoj povijesti. Tadašnji Zadarkomerc, pred gotovo 10 tisuća gledatelja, svladao je tadašnju Croatiju rezultatom 2:1.

Favorizirani gosti iz Zagreba, koji su tih godina vladali hrvatskim nogometom, poveli su već u 2. minuti zgoditkom Marka Viduke iz kaznenog udarca. Međutim, svega četiri minute kasnije Zadranima je izjednačenje donio Dalibor Zebić.

U 41. minuti Almir Turković zabio je za vodstvo Zadarkomerca 2:1 i navijačku euforiju na Stanovima. U nastavku se na travnjaku vodila velika borba, pravi nogometni rat, koji je rezultirao sa sedam žutih (ukupno 11 na utakmici) i jednim crvenim kartonom, kojega je u 83. minuti zaradio Jakov Surać.

Međutim, unatoč svim nastojanjima Zagrepčana da dođu do izjednačujućeg pogotka, hrabra i borbena zadarska momčad uspjela se obraniti i sačuvati pobjedu za veliko slavlje prepunih tribina. Bila je to druga velika pobjeda sastava Ivana Katalinića u samo tjedan dana, jer je sedam dana ranije istim rezultatom slavila na gostovanju kod Hajduka u Splitu (0:1 Tudor ag 10′, 1:1 Paco 64′, 1:2 Zebić 72′).

Sve to zbilo se u 18., odnosno 19. kolu Prve HNL, da bi 21. kolu Zadrani svladali i Rijeku (1:0 Surać 68′) i tim pobjedama osigurali plasman u Ligu za prvaka, među šest najboljih momčadi u Hrvatskoj, što je do danas ostao jedan od najboljih rezultata u klupskoj povijesti. I to nakon što su sezonu otvorili s osam uzastopnih poraza.