Pred više od 1000 gledatelja poraz od Šibenika

U 2. kolu Druge HNL nogometaši Zadra poraženi su na Stanovima od Šibenika rezultatom 0:2. Preko 1100 gledatelja došlo je podržati našu momčad u prvom ovosezonskom domaćem nastupu, ali nažalost konačan ishod nije bio onakav kakav su svi priželjkivali. Bila je to borbena utakmica, u kojoj su obje momčadi imale svoje prilike, a Šibenčani su bili konkretniji i došli do prve pobjede.

U prvih 25 minuta svaka je momčad po jednom zaprijetila protivničkim vratima, no mreže su ostale netaknute. To se promijenilo u 28., kada je Davor Kukec iskoristio zadarski poklon bon i pogodio u praznu mrežu za 0:1. Do poluvremena Zadrani su imali jedan opasan korner, a Šibenčani udarac iz daljine, no na odmor se otišlo s minimalnom prednošću gostiju.

Najveću priliku za izjednačenje Zadar je imao u 59. minuti, kada je Dragan Župan odličnom okomitom loptom proigrao Antonia Repića, koji je izišao sam pred vratara, ali je Lovre Rogić vrhom kopačke obranio njegov udarac. Šibenik je dobro zatvorio prilaze svom golu i uglavnom pokušavao zaprijetiti udarcima izvana. Zadar je, pak, imao posjed i inicijativu, ali nekoliko solidnih prilika nije uspio pretvoriti u izjednačenje.

Konačnih 0:2 postavio je u sudačkoj nadoknadi Yusuf Musa, kojemu nije bilo teško sa šest metara matirati Bendera, nakon dobrog dodavanja Luke Fuština s lijeve strane. Nakon ove pobjede Šibenčani imaju četiri boda, dok je Zadar još uvijek na nuli, a prve bodove tražit će sljedeći petak na gostovanju u Sesvetama.

ZADAR – ŠIBENIK 0:2

ZADAR – Stadion Stanovi. Gledatelja: 1100. Sudac: Marko Linić. Pomoćnici: Luka Pajić i Marko Balen (svi Rijeka). Strijelci: 0:1 Kukec (28′), 0:2 Musa (91′). Žuti kartoni: Jerbić, Lepinjica, Jurjević (Zadar); Prince, Bulat, Vukorepa, Blaić (Šibenik).

ZADAR: Bender – Pranić, Iveljić, Jerbić, Jurjević – Župan, Begić, Lepinjica – Majić, Jurić (od 70′ Petković), Repić (od 77′ Matić). Trener: Krešimir Sunara.

ŠIBENIK: Rogić – Blaić, Pandža, Šare, Antunović (od 61′ Maleš), Prince (od 80′ Musa), Kukec, Vukorepa, Bulat, Okechukwu (od 90′ Fuštin), Celić. Trener: Borimir Perković.

NK Zadar – HNK Šibenik 0:2