Pred 2000 gledatelja Zadar – Hajduk 1:3

U prijateljskoj utakmici, pred oko 2000 gledatelja na stadionu Stanovi, nogometaši Zadra večeras su poraženi od prve momčadi splitskog Hajduka rezultatom 1:3. Dvostruki strijelac za goste bio je Ahmed Said u 9. i 39. minuti, a jednom je vlastitu mrežu zatresao Kristijan Jurić (27′), dok je za privremenih 1:1 u 15. minuti zabio naš Josip Majić.

Prije početka utakmice Jasmin Huljaj, predsjednik Uprave Hajduka, u pratnji Svetka Ćustića položio je vijenac na mjesto stradavanja Hrvoja Ćustića te direktoru NK Zadra poklonio dres Hajduka s brojem 24 i imenom Hrvoje.

Sama utakmica počela je vrlo uzbudljivo. Prve prilike bilježimo već na samom otvaranju, kada je Karlo Torbarina nakon kornera glavom pucao malo pored gola, a na drugoj strani je Jakov Pinčić obranio udarac Jradija.

U 9. minuti Hajduk je poveo. Jradi je osvojio loptu i proigrao Saida, koji s lijeve strane šesnaesterca pogađa u suprotni kut za 0:1. Svega šest minuta kasnije, Zadar je izjednačio. Matteo Pranić je odlično ubacio s lijevog boka, a Majić je neometano dočekao loptu na suprotnoj strani. Njegov prvi udarac obranio je vratar Goran Blažević, ali drugi nije mogao i lopta je završila u mreži za 1:1.

Zadrani su se tada razigrali i sredinom prvog poluvremena stvorili još dvije velike prilike. Prvo je Vlatko Blažević izišao oči u oči s prezimenjakom, ali je vratar Hajduka bio uspješniji. Nedugo zatim Antonio Repić je centrirao s desne strane, a Torbarina iz voleja odlično pucao u donji desni golmanov kut, no Blažević je još jednom odlično reagirao.

I baš u najboljem razdoblju igre zadarske momčadi, Hajduk je opet poveo. Tonio Teklić je ubacio s desne strane, a lopta se nakon flipera između Jure Jerbića i Kristijana Jurića od potonjega odbila u mrežu.

U 39. minuti Splićani su postigli i treći zgoditak. Steliano Filip je ubacio s lijeve strane, a Said neometan dočekao loptu u petercu i pospremio je u mrežu za, pokazat će se kasnije, konačnih 1:3. U nastavku su oba trenera obavila velik broj izmjena, ali promjena na semaforu više nije bilo.

Sljedeća utakmica našu momčad očekuje u nedjelju u 15 sati, kada u sklopu 8. kola Druge HNL na Stanovima gostuje Kustošija.

ZADAR – HAJDUK 1:3

ZADAR – Stadion Stanovi. Gledatelja: 2000. Sudac: Roko Režan. Pomoćnici: Branimir Nimac i Ivan Čačić. Strijelci: 0:1 Said (9′), 1:1 Majić (15′), 1:2 Jurić (27′-ag), 1:3 Said (39′).

ZADAR: Pinčić – Pranić, Jerbić, Iveljić, Sarić – Jurić, Lepinjica – Repić, Torbarina, Majić – Blažević. Još su igrali: Bender, Tokić, Handžić, Franić, Pedišić, Anić, Begić, Renić, Surać, Jurjević, Petković, Smokrović. Trener: Krešimir Sunara.

HAJDUK: Blažević – Lopez, Barry, Caktaš, Jairo, Said, Vučur, Tudor, Filip, Teklić, Jradi. Još su igrali: Ninčević, Šehić, Mikulić, Ivanovski, Bajić, Delić, Skorup, Memolla, Bradarić, Batarelo, Špikić, Kovačević. Trener: Zoran Vulić.

NK Zadar – HNK Hajduk 1:3