POVRATAK S IGRAČEM MANJE Repić okrunio lavovsku borbu

U 5. kolu Druge HNL nogometaši Zadra osvojili su vrijedan bod na gostovanju kod Lučkog, odigravši 2-2. Momčad Krešimira Sunare još jednom je pokazala karakter, jer je uspjela izjednačiti nakon što se u 30. minuti našla u zaostatku od dva gola i s igračem manje.

Prvih dvadesetak minuta proteklo je u podjednakoj igri bez izrazitih prilika, a onda su domaći iskoristili prvu pogrešku gostiju i poveli. U 22. minuti zadarska obrana nije dobro očistila jednu loptu, koja je došla do Denisa Ceraja, a on je s 15-ak metara iz voleja neobranjivo pogodio za 1:0.

Svega osam minuta kasnije Lučko je povećalo prednost. Nakon centaršuta s desne strane, sudac Ivan Matić vidio je da je Ante Sarić u petercu odgurnuo protivnika te dosudio kazneni udarac, a uz to je igraču Zadra pokazao crveni karton. Josip Bender obranio je udarac Dejana Polića s bijele točke, ali se lopta ponovno odbila do napadača Lučkog, koji ju je iz drugog pokušaja pospremio u mrežu za 2:0.

S tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme i malo tko je tada mislio da će Zadrani imati snage za povratak. No, nogomet se još jednom pokazao iznimno nepredvidivim sportom u kojemu se treba do kraja boriti i vjerovati u sebe, bez obzira na trenutačno stanje na terenu i semaforu.

Kao dodatan peh Zadar je na poluvremenu ostao bez kapetana Dragana Župana zbog ozljede lista, ali je zato na teren izišao sa deset ratnika koji nisu pomišljali na predaju. To se isplatilo u 54. minuti, kada je Antonio Repić iskoristio odličan ubačaj Mattea Pranića s lijeve strane i glavom s par metara zabio za 2:1.

Našoj momčadi to je dalo dodatan potstreh pa je unatoč brojčanom manjku na terenu nastavila pritiskati i napadati. I u 76. minuti uspjela je doći do zasluženog izjednačenja. Ovaj put je Josip Majić centrirao s desne strane, a Repić se opet našao na pravom mjestu u pravom trenutku i zabio za 2:2.

Nastavili su Zadrani napadati i tražiti potpuni preokret, ali na kraju su se ipak morali zadovoljiti bodom. Tim više što su domaći u posljednjoj sekundi susreta imali stopostotnu priliku. Nikica Filipović nije dobro zahvatio loptu na metar-dva od gola i završilo je neriješeno.

Po završetku susreta naša momčad krenula je put Vukovara, gdje u utorak na igralištu u Bogdanovcima igra utakmicu 1/16 finala Hrvatskog nogometnog kupa protiv HNK Vukovar 1991. Sljedeća prvenstvena utakmica na rasporedu je u subotu, 29. rujna u 16 sati na Stanovima protiv Dugopolja.

LUČKO – ZADAR 2:2
ZAGREB – Igralište Lučko. Gledatelja: 400. Sudac: Ivan Matić (Osijek). Pomoćnici: Dino Knez (Osijek) i Dalibor Totić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Ceraj (22′), 2:0 Polić (30′), 2:1 Repić (54′), 2:2 Repić (76′). Žuti kartoni: Polić, Travaglia, Luetić, Batarelo (Lučko); Pranić, Jerbić (Zadar). Crveni kartoni: Sarić (27′), Vajdovčić (91′ – drugi žuti).
LUČKO: Koprić – Knezović, Lončar, Filipović, Batatelo, Ribić, Polić (od 76′ Belak), Ceraj, Mladen (od 65′ Luetić), Marić (od 65′ Travaglia), Vajdovčić. Trener: Dražen Biškup.
ZADAR: Bender – Pranić, Jerbić, Iveljić, Sarić – Župan (od 46′ Begić), Lepinjica – Repić, Jurić (od 31′ Surać), Majić – Matić (od 57′ Blažević). Trener: Krešimir Sunara.