Poraz u Klisu, u utorak s Posedarjem

U sedmoj pripremnoj utakmici ove sezone nogometaši Zadra poraženi su na gostovanju kod Uskoka u Klisu rezultatom 2:1. Domaći su poveli u 20. minuti, kada je Zvonimir Teklić iskoristio pogrešku zadarske obrane, izišao sam pred vratara Bendera i matirao ga za 1:0. Imao je Zadar do poluvremena jednu veliku priliku za izjednačenje, ali je Duvnjak obranio udarac Tina Matića pa se na odmor otišlo s prednošću Klišana.

U nastavku su Zadrani zaigrali nešto bolje i u 70. minuti došli do izjednačenja. Josip Majić je s lijeve strane odlično pronašao Zvonimira Begića u srcu kaznenog prostora, a on se oslobodio čuvara i pogodio u donji desni kut za 1:1.

Međutim, neriješen rezultat na semaforu je svijetlio svega pet minuta, jer je već u 75. Uskok ponovno poveo. Ovaj put je Teklić bio u ulozi asistenta, a Luka Pleština je njegov odličan ubačaj s desne strane glavom pretvorio u pogodak za, pokazat će se kasnije, konačnih 2:1.

Prije prve službene utakmice sezone, koja je na rasporedu u petak (24.08.) u 17:30 u Zagrebu protiv Hrvatskog Dragovoljca, naša će momčad u utorak na Stanovima odigrati još jedan prijateljski susret. Protivnik je županijski prvoligaš HV Posedarje, a početak je zakazan za 18 sati.

USKOK – ZADAR 2:1

KLIS – Igralište Uskoka. Gledatelja: 200. Sudac: Tonći Grozdanić. Pomoćnici: Mateo Boljat i Tomislav Lujan (svi Split). Strijelci: 1:0 Teklić (20′), 1:1 Begić (70′), 2:1 Pleština (75′).

USKOK: Duvnjak – Vuković, D. Vučemilović, Teklić, Farić, Vukušić, Vrdoljak, M. Vučemilović, Maretić, Žižić, Zeljković. Još su igrali: Odža, Štimac, Pleština, Mihovilović, Radić, Stanković. Trener: Alen Guć.

ZADAR: Bender – Smokrović, Sarić, Tokić, Pranić – Župan, Lepinjica – Majić, Jurić, Petković – Matić. Još su igrali: Pedišić, Begić, Paponja, Renić, Repić. Trener: Krešimir Sunara.