Poraz u blatu Unešića

Na gostovanju u Unešiću, Zadar je po blatnjavom i kišom natopljenom terenu poražen 3:0. Međutim, prikazana je dobra igra i domaćin u niti jednom trenutku nije dominirao susretom. Utakmicu su prelomili nes(p)retno primljen gol u posljednjim trenucima prvog poluvremena i kiša koja je teren pretvorila u blato, što je onemogućilo igru kakvoj Zadar teži.

Prvih 30 minuta pripalo je Zadru koji je u potpunosti bolji suparnik. Istini za volju, nije stvorena neka prava prilika već samo udarci iz daljine, koje su očistili domaća obrana i vratar Đaković. Domaćini tek u završnici preuzimaju posjed lopte, bez stvaranja značajnih prilika. U 45. minuti Zagora je izborila slobodan udarac nakon prekršaja nad Sablićem. Zadarski živi zid je Sluganov udarac odbio u korner.  Lopta je iz kuta ubačena u peterac, vratar Jerolimov boksa loptu točno u Sablića od kojega se odbija u mrežu. 1:0 za Zagoru i s tim rezultatom završava prvo poluvrijeme.

Iste postave kreću u nastavak, dok kiša sve jače pada. Onemogućilo je to Zadrovu igru s dosta dodavanja. Zagora se po takvom terenu bolje snalazi. U 48. minuti Tokić je napravio prekršaj nad Sablićem za slobodni udarac s 18 metara daljine. Jerolimov odbija Sluganov udarac na koji natrčava Mile Ćaleta i postiže pogodak za 2:0. Zadar počinje nove napade, od kojih jedan prekida momčade Zagore i kreće u kontru koja iz prve nije realizirana već nakon Gabrićevog ubačaja u sredinu. Sablić je utrčao između Zadrovih stopera i skrenu loptu u mrežu za 3:0 vodstvo Zagore. Kasnije su domaćini imali još jednu priliku u kojoj se lopta odbila od stative. Zadar je u dvije prilike preko Begonje i Butića moga do počasnog pogotka, ali to se nije dogodilo. Begonja je ispremiješao domaću obranu i iz blizine pucao preko gola. Butić je skočio na centaršut i glavom pucao pored vratnice. Na kraju pobjeda Zagore i Zadrov drugi prvenstveni poraz ove sezone.

NK ZAGORA – NK ZADAR 3:0

UNEŠIĆ – Borovište. Gledatelja: 300. Sudac: Jelena Pejković. Pomoćnici: Tomislav Lujan Kujundžić i Miroslav Čalo. Četvrti sudac: Josip Zec. Strijelac: 1:0 Sablić (45′+2′), 2:0 Ćaleta (49′), 3:0 Sablić (60′). Žuti kartoni: Jurišić, Rajčić, Slugan (Zagora), E. Kulaš, Vasilj (Zadar)