Poraz juniora i mlađih pionira, odgoda kadeta i pionira

U 16. kolu juniorske lige “Središta Split” mladi nogometaši Zadra poraženi su na gostovanju kod Šibenika rezultatom 3:0. Momčad Josipa Butića imala je priliku doći do vodstva u 17. minuti susreta, ali nije realizirala jedanaesterac pa su Šibenčani zgoditkom Roka Bulata u 42. na poluvrijeme otišli s vodstvom 1:0. U nastavku su za domaće zabili još Mario Kiš u 70. i Ante Ljubičić u 75. minuti za konačnih 3:0.

Šibenik se tako odvojio od Zadra na ljestvici te sada zauzima drugo mjesto sa 32 boda, iza vodećeg Dugopolja (35 i utakmica manje), dok je Zadar treći sa 29 bodova. U sljedećem kolu Zadar je slobodan, a potom 11. ožujka gostuje u Opuzenu kod Neretvanca.

Mlađi pioniri Zadra u 16. kolu lige “Središta Split” također su poraženi od vršnjaka iz Šibenika rezultatom 2:1. Domaće je u vodstvo doveo Diego Sekulić već u 3. minuti, da bi u 25. na 1:1 izjednačio Šimun Butić. Pobjedu “narančastima” donio je Josip Šupe u 40. minuti.

Sastav Antonija Perice trenutačno zauzima šestu poziciju na ljestvici sa 26 bodova, iza Šibenika koji ima 29. U sljedećem kolu mlađi pioniri Zadra 4. ožujka na Bagatu dočekuju vodeći Hajduk.

Susreti 18. kola Prve HNL za pionire i kadete između Zadra i Intera iz Zaprešića, koji su se trebali igrati prošli vikend, zbog loših vremenskih uvjeta odgođeni su za 30. ožujka. Sljedeće susrete ove zadarske selekcije igraju 11. ožujka na Bagatu protiv Hajduka.