Poraz 2:0 u Gradskom vrtu

U 11. kolu Druge HNL nogometaši Zadra poraženi su na gostovanju kod Osijeka II rezultatom 2:0. Ključan trenutak zbio se u 31. minuti, kada su Osječani preko Luke Marina došli do vodstva, koje u nastavku utakmice znali sačuvati, a u samoj završnici i potvrditi drugim pogotkom.

Prvih tridesetak minuta susreta nije se dogodilo gotovo ništa vrijedno spomena. Tek poneki blagi pokušaj domaćih te udarac Kristijana Jurića s lijeve strana šesnaesterca, koji je završio u osječkom bloku.

U 31. minuti Osječani su iz prve opasnije akcije došli do vodstva. Luka Marin je proigrao Marina Pilja na lijevom boku, a ovaj mu je vratio loptu u sredinu kaznenog prostora, odakle Marin neobranjivo pogađa u gornji lijevi golmanov kut za 1:0.

U 39. minuti Mihail Caimacov je pogodio vratnicu, a nedugo zatim Zadrani su imali dvije lijepe prilike za poravnanje. U prvoj situaciji Dragan Župan je pucao malo pored gola, a u drugoj je njegov udarac vratar Kukić kratko odbio, a Josip Majić za koračić nije stigao na odbijenu loptu.

U nastavku su domaći preuzeli kontrolu nad utakmicom, a goste je u nekoliko navrata vrlo dobrim intervencijama spasio vratar Jakov Pinčić. U 75. i 79. minuti Vinko Petković je pokušao zabiti za izjednačenje, ali njegov prvi udarac obranio je Kukić, a drugi je završio pored gola.

Kukić je obranio i udarac Majića u 89., da bi točku na „i“ stavio Mirlind Daku u trećoj minuti sudačke nadoknade, zabivši iz kontranapada za konačnih 2:0.

OSIJEK II – ZADAR 2:0

OSIJEK – Stadion Gradski vrt. Gledatelja: 200. Sudac: Darko Jurčević (Cetingrad). Pomoćnici: Željko Bučar (Duga Resa) i Dominik Benković (Zaprešić).

OSIJEK II: Kukić – Radeljić (od 81′ Plum), Žaper, Špoljarić (od 87′ Barišić), Alves, Marin, Soldić, Pilj, Caimacov (od 77′ Daku), Bagadur, Ćosić. Trener: Dino Skender.

ZADAR: Pinčić – Iveljić, Tokić, Jerbić, Surać (od 46′ Petković) – Sarić, Lepinjica – Jurić, Župan, Majić – Repić. Trener: Krešimir Sunara.