Pokraj Jadra prosuli pobjedu u završnici

U 12. kolu Druge HNL nogometaši Zadra su na gostovanju kod Solina odigrali neriješeno, 2:2. Naši igrači imali su sve u svojim rukama do 88. minute, kada je na semaforu svijetlilo 0:2, a onda su domaći prvo smanjili zaostatak, a potom u 92. minuti došli do izjednačenja i boda koji se svega nekoliko minuta ranije činio nedostižnim.

Prvo poluvrijeme je, unatoč vrlo otvorenoj igri, završilo bez pogodaka, a najbolji pojedinci u tom razdoblju bili su vratari, Antonio Guć s jedne i Josip Bender s druge stane. Obojica su imali nekoliko zapaženih intervencija, a Solinjani su uz to promašili još dvije dobre prilike, zapucavši pored gola.

U nastavku su Zadrani preuzeli kontrolu nad utakmicom i u 56. minuti zamalo došli do vodstva. Prvo je Kristijan Jurić pucao sa 25 metara, a Guć kratko odbio loptu do Vinka Petkovića, koji je poslužio Josipa Majića, a njegov snažan udarac sa desetak metara se od bloka odbio u korner.

Bio je to uvod u ono što se dogodilo četiri minute kasnije, kada je Jurić ubacio s lijeve strane, a na suprotnoj je loptu dočekao Ivan Lepinjica i desnom nogom pogodio za vodstvo Zadra 0:1. U 71. i 72. minuti opet je Guć u dva navrata spasio Solin nakon pokušaja Majića i Jurića, ali minutu kasnije morao je ponovno po loptu u mrežu.

Jurić je lijepo ubacio iz kornera, a Lepinjica ovaj put glavom zabio za 0:2. Zadar je u tim trenucima imao sve, igru i rezultat i vjerojatno su mnogi već pribrojili nova tri boda na zadarski konto, ali u završnici susreta nogomet je još jednom pokazao svu svoju nepredvidivost.

U 88. minuti Daniel Maganić je probio po lijevom boku i uposlio Ivana Grubišića u srcu peterca, koji neometano pogađa za 1:2. Riječ je o dvojici igrača koji su u igru ušli u nastavku susreta, a trećim “jokerom” s klupe pokazao se malo kasnije Antonio Pavlinović. On je u 92. minuti, nakon ubačaja Petra Čeke s desne strane ostao sam u petercu i zabio za konačnih 2:2.

SOLIN – ZADAR 2:2

SOLIN – Igralište Pokraj Jadra. Gledatelja: 300. Sudac: Zdenko Lovrić (Đakovo). Pomoćnici: Ivan Janić (Ilok) i Dalibor Totić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Lepinjica (61′), 0:2 Lepinjica (73′), 1:2 Grubišić (88′), 2:2 Pavlinović (92′). Žuti kartoni: Zoungrana (Solin); Iveljić, Majić, Jurić, Sarić, Pranić (Zadar).

SOLIN: Guć – Jurić, Tomić, Bauk, Ćurić, Mastelić (od 60′ Maganić), Ninčević, Zoungrana, Krajina (od 60′ Pavlinović), Čeko, Plazibat (od 78′ Pavlinović). Trener: Mladen Jurić.

ZADAR: Bender – Pranić, Tokić, Iveljić, Sarić – Lepinjica, Begić – Repić, Jurić (od 91′ Jurjević), Majić – Petković (od 73′ Renić). Trener: Krešimir Sunara.