Pločani zasluženo do pobjede

U 26. kolu 3. HNL jug nogometaši Zadra poraženi su na gostovanju kod Jadrana rezultatom 2:1. Pločani su većim dijelom susreta bili bolja momčad i na kraju su posve zasluženo došli do pobjede koja ih je dovela na peto mjesto prvenstvene ljestvice sa 41 bodom, tri manje od četvrtog Zadra.

Prvih dvadesetak minuta proteklo je u poprilično opreznoj igri s obe strane, bez većih opasnosti po golove. Prvu ozbiljniju priliku imali su Zadrani u 23. minuti, kada je Josip Anić vrlo dobro pucao sa 20-ak metara, ali je vratar Jadrana odbio loptu u korner. Imao je Zadar četiri udarca iz kuta u tom razdoblju, ali ih nije iskoristio da ozbiljnije ugrozi gol domaćih.

U 32. minuti Jadran je poveo i to iz prekida. Dino Primorac izveo je slobodan udarac blizu lijeve aut linije na nekih tridesetak metara od gola, lopta je oštro padala prema petercu, a tamo je pravovremeno naletio Nino Maleta i glavom je pospremio u mrežu za 1:0.

Do kraja poluvremena mogao je Zadar izjednačiti, ali i Jadran povećati vodstvo. Prvo je u 40. minuti Dragan Župan iz slobodnog udarca s 18 metara pogodio vratnicu, da bi u trećoj minuti sudačke nadoknade Karlo Jurjević fantastičnom reakcijom spriječio povećanje rezultata. Brzi kontranapad Pločana izbacio je Mihovila Šutala u mat situaciju jedan na jedan, ovaj je iz voleja sa 12 metara snažno tukao po golu, ali je vratar Zadra odlično reagirao i odbio loptu u korner.

Šutalo je prvi zaprijetio i u nastavku i to već u 47. minuti udarcem sa 20-ak metara, ali je Jurjević opet obranio njegov udarac. Ipak, u 65. minuti novi dvoboj ovog dvojca završio je u korist napadača Jadrana. Šutalo je iskoristio pogrešku zadarske obrane, još jednom izišao sam pred Jurjevića i ovaj put zabio za 2:0.

I do kraja susreta vratar Zadra bio je najzaposleniji igrač na terenu. Već dvije minute nakon drugog gola opet se našao oči u oči s domaćim napadačem, ovaj put Abelom Kalfićem i uspio je spriječiti treći pogodak. U 84. minuti na Jurjevića opet sam ide Šutalo, ali ne uspijeva ga savladati. U 93. imali su Pločani još jednu odličnu priliku, ali je Maleta pogodio vratnicu.

Svi pokušaji Zadrana u tom razdoblju svodili su se uglavnom na udarce iz daljine, kojima nisu uspjeli ugroziti vrata domaćih. Tek u posljednjim trenucima susreta Karlo Torbarina je došao do jedne lopte u kaznenom prostoru i pogodio za 2:1, no bila je to posljednja akcija na utakmici.

U sljedećem kolu, u subotu 28. travnja u 17:00 sati, Zadar na Stanovima dočekuje Hrvace.

NK Jadran – NK Zadar 2:1

PLOČE – Igralište Jadran. Gledatelja: 250. Sudac: Josip Zec (Split). Pomoćnici: Neven Gulin (Šibenik) i Ivan Kalinić (Klis). Strijelci: 1:0 Maleta (32′), 2:0 Šutalo (65′), 2:1 Torbarina (93′). Žuti kartoni: Nikolac, Primorac (Jadran); Čubrilo, Handžić, J. Jurjević, Sarić (Zadar).

JADRAN: Šutalo, Barbir, Raič, Kalfić, Primorac, Marko Musulin (od 85′ Dropulić), Herceg, Martin Musulin (od 33′ Jelčić), Maleta, Nikolac, Šutalo (od 87′ Romić). Trener: Goran Proleta.

ZADAR: K. Jurjević – Pranić, Jerbić, Sarić, J. Jurjević – Anić (od 46′ Petković), Župan (od 64′ Viduka) – Repić, Torbarina, Handžić (od 52′ Smokrović) – Čubrilo. Trener: Vjeran Simunić.