Pioniri remizirali s Rijekom, poraz kadeta

U zaostalim utakmicama 16. kola Prve HNL za pionire i kadete, odigranim danas na igralištu Bagat, mladi nogometaši Zadra protiv vršnjaka iz Rijeke osvojili su jedan bod. U prvom susretu dana pioniri su remizirali 1:1, dok su u drugom kadeti Rijeke slavili s minimalnih 0:1.

Riječani su došli do prednosti i u susretu pionira i to u 14. minuti zgoditkom Karla Valjana, no u 35. Zadar je izjednačio preko Marka Mustaća. Do kraja se rezultat nije mijenjao pa je momčad Zorana Erlića osvojila 20. bod ove sezone i došla na 10. mjesto prvenstvene ljestvice.

Kadeti Rijeke slavili su zgoditkom Filipa Zrilića u 78. minuti i tako na neki način uzvratili Zadranima za poraz u osmini finala Kupa krajem prošle godine na jedanaesterce. Sastav Damira Čačića ostao je na 14. mjestu s 11 bodova.

U sljedećem kolu (28. veljače) na Bagatu gostuje Inter Zaprešić.

Ovaj tjedan održan je i ždrijeb Hrvatskog nogometnog kupa za mlađe kategorije. Kadeti Zadra u četvrtfinalu igrat će na domaćem terenu protiv Osijeka (vjerojatno krajem ožujka), dok pionire tek očekuje susret osmine finala protiv Hajduka 17. veljače. Prođu li dalje, sljedeći protivnik bit će im bolji iz susreta Inter Zaprešić – Naftaš Ivanić.