Osam golova za treću uzastopnu pobjedu!

Kakva utakmica na Stanovima! U 22. kolu 3. HNL jug Zadar je slavio protiv Imotskog sa čak 8:2 i tako ubilježio treću uzastopnu pobjedu. Fantastična je to uvertira u ono što nas očekuje sljedeće subote u 16:30, a to je nova domaća utakmica, koja će biti u potpunosti posvećena našem Dvanaestom anđelu – Hrvoju Ćustiću.

Sam početak susreta nije dao naslutiti takav rasplet. S obzirom na količinu kiše koja je pala na travnjak Stanova u ranim poslijepodnevnim satima, teren je bio dosta težak za igru, a gosti su u 9. minuti došli do vodstva. Ivan Jakov Džoni iskoristio je lošu procjenu zadarske obrane nakon jedne duge lopte, izbio sam pred vratara i zabio za 0:1.

Međutim, prednost Imoćana trajala je samo tri minute. Već u 12. minuti Antonio Repić je izjednačio na 1:1, dočekavši na drugoj stativi loptu koju je Karlo Torbarina glavom prebacio nakon kornera Dragana Župana s lijeve strane. Još tri minute trebale su Zadranima za novi zgoditak. Branko Čubrilo je na novu asistenciju Torbarine izbio sam pred vratara Imotskog, zaobišao ga i pogodio za 2:1.

Pritom je zbog napuštanja tehničkog prostora i prigovora pomoćnom sucu isključen trener Zadra Vjeran Simunić, koji je nastavak prvog poluvremena pratio s južne tribine. To kao da je još više motiviralo njegove igrače, što se najbolje vidjelo u 32. minuti. Repić je iskoristio sjajan centaršut Mattea Pranića s lijeve strane i glavom zabio za 3:1, a onda je cijela momčad pohitala treneru u zagrljaj.

Gosti se, međutim, nisu predavali. U posljednjoj minuti prvog dijela Mateo Tuta je iskoristio još jednu neopreznost domaće obrane nakon dugog ubačaja iz slobodnjaka Ivana Leke i zabio za 3:2. Bio je to rezultat, koji je možda davao naslutiti neizvjesniju igru u nastavku, no u drugom poluvremenu na terenu je postojala samo jedna momčad – Zadar.

U 48. minuti Župan je centrirao s lijeve strane, a Kristijan Jurić glavom zabio za 4:2. Veznjak Zadra ponovno se upisao u strijelce u 55., kada je prekrasno izveo slobodnjak sa dvadesetak metara i pogodio gornji desni kut za 5:2. U 59. minuti u igru je, umjesto Repića, ušao Vinko Petković i niti 60 sekundi kasnije zabio za 6:2. U 81. u strijelce se iz kaznenog udarca upisao i Torbarina, da bi u samoj završnici opet Petković postavio konačnih 8:2 i svojim 13. ovosezonskim pogotkom učvrstio poziciju na vrhu ljestvice strijelaca.

Ovom pobjedom Zadar je ostao sam na četvrtom mjestu prvenstvene ljestvice sa 37 bodova te se približio trećeplasiranom Splitu koji je porazom od GOŠK-a u Dubrovniku ostao na 40, dok vodeći dvojac Croatia (utakmica manje) i Primorac Biograd ima 42 boda.

NK Zadar – NK Imotski 8:2

NK ZADAR – NK IMOTSKI 8:2

ZADAR – Stadion Stanovi. Gledatelja: 200. Sudac: Marko Bilušić (Šibenik). Pomoćnici: (Neven Gulin) i Branimir Nimac (Benkovac). Strijelci: 0:1 Džoni (9′), 1:1 Repić (12′), 2:1 Čubrilo (16′), 3:1 Repić (32′), 3:2 Tuta (45′), 4:2 Jurić (48′), 5:2 Jurić (55′), 6:2 Petković (60′), 7:2 Torbarina (81′), 8:2 Petković (89′). Žuti kartoni: Sarić, Čubrilo (Zadar); Tuta, Glibo, Žulj (Imotski).

ZADAR: K. Jurjević – Pranić, Tokić, Jerbić, Sarić – Anić, Župan – Jurić (od 76′ Handžić), Torbarina (od 84′ J. Jurjević), Repić (od 57′ Petković) – Čubrilo. Trener: Vjeran Simunić

IMOTSKI: Renić – Milinović, Žulj, Jonjić (od 61′ Pijanović), Glibo (od 60′ Zebić), Leko, Grubišić (od 46′ Majstorović), Džoni, Puljiz, Tuta, Kalajdžić. Trener: Mario Ćutuk.