NOVA POBJEDA VATRENIH Hrvatska maksimalno u osminu finala

Hrvatska nogometna reprezentacija ubilježila je i treću pobjedu na Svjetskom prvenstvu u Rusiji. “Vatreni” su svladali Island rezultatom 2:1 i tako potvrdili prvo mjesto skupine D s maksimalnim učinkom: 9 bodova i gol razlikom 7:1.

I taj jedini pogodak Hrvatska je primila iz kaznenog udarca, kojega je u 76. minuti večerašnje utakmice realizirao Sigurdsson za privremeno izjednačenje Islanda na 1:1. Prethodno je Milan Badelj u 53. lijepim pogotkom doveo naše u vodstvo.

Da momčad Zlatka Dalića ostane na maksimalnom učinku pobrinuo se Ivan Perišić sjajnim golom s lijeve strane šesnaesterca u svom stilu u posljednjoj minuti za 2:1. Plasman u drugi krug iz ove skupine na kraju je izborila i Argentina, pobijedivši Nigeriju također s 2:1 golom Marcosa Roja u 86. minuti.

Kada podvučemo crtu iza prvog dijela natjecanja, Hrvatska je ostavila odličan dojam i puna optimizma ide u osminu finala, gdje ju očekuje dvoboj s Danskom. Taj je susret na rasporedu u nedjelju, 1. srpnja u 20 sati. Istoga dana u 16 sati igrat će i Rusija i Španjolska, a pobjednici tih dvoboja susrest će se međusobno u četvrtfinalu.