Nesretan poraz u Sigetu

(FOTO: SportNews.hr)

U prvom kolu Druge HNL nogometaši Zadra poraženi su na gostovanju kod Hrvatskog dragovoljca rezultatom 3:1. Iako, bila je to posve drugačija utakmica od one kakvu rezultat sugerira i naši su momci po prikazanoj igri zaslužili najmanje bod. No, to je nogomet i ovakvi porazi su sastavni dio sporta i kao takve ih treba prihvatiti.

Zadrani su vrlo dobro i hrabro ušli u utakmicu. Prvu veliku priliku bilježimo u 7. minuti, kada je Dragan Župan dao fantastičnu dugu loptu za Josipa Majića, koji je prošao po lijevoj strani, ušao u kazneni prostor i zapucao, ali lopta je prošla nekoliko centimetara pored suprotne vratnice.

Tri minute kasnije Kristijan Jurić je s lijeve strane poslužio Vedrana Smokrovića u sredini, no njegov je pokušaj sa 12-13 metara također završio pored gola. U 16. minuti Jurićev slobodnjak sa 25 metara završio je iznad grede, ali nastavio se pritisak Zadra. U 24. udarac je s dvadesetak metara okušao i Župan, no i njemu je nedostajalo preciznosti.

I onda u 27. minuti hladan tuš na za naše – kazneni udarac za Dragovoljac. Prvi put što su se domaći približili zadarskom golu, izborili su korner, nakon kojega je u gužvi u 16-ercu sudac Cestarić pokazao na bijelu točku i Josipu Jurjeviću dodijelio žuti karton. Josip Bender je pogodio stranu u koju će pucati Valentino Majstorović i dodirnuo loptu, ali je ona ipak završila u mreži za 1:0.

Taj gol malo je uzdrmao igrače Zadra pa do poluvremena više nisu uspjeli uspostaviti igru koju su imali u prvih 25 minuta, ali ni Dragovoljac se nije ozbiljnije približio zadarskom golu. Sličan scenarij nastavio se i u drugom poluvremenu, sve dok u 69. minuti nije dosuđen novi jedanaesterac za domaće. I to na gotovo identičan način – nakon kornera.

K tomu je još i Ante Sarić dobio drugi žuti, odnosno crveni karton i Zadar je ostao s igračem manje. Ovaj put Majstorović je prevario Bendera i sigurno poentirao za 2:0. Činilo se da bi gosti tada mogli posustati, a utakmica uploviti u mirnije vode, no to se nije dogodilo.

Zadrani su s igračem manje dobrano pritisnuli Dragovoljce i prebacili igru na njihovu polovicu. U 80. minuti Majić je pokušao iznenaditi domaćeg vratara nakon kornera, ali nije uspio, a minutu kasnije dogodio se najljepši trenutak susreta.

Dragan Župan je fantastično potegnuo sa dvadesetak metara i neobranjivo pogodio za 2:1, vrativši svojoj momčadi tračak nade. Pokušali su tada naši momci još nešto napraviti ne bi li došli do boda kojega su po svemu zaslužili, no sreća ovaj put nije bila na njihovoj strani. Konačnih 3:1 postavio je Marko Puškarić glavom u 91. minuti, iskoristivši dobar centaršut suigrača s lijeve strane.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC – ZADAR 3:1

ZAGREB – ŠNC Stjepan Spajić. Gledatelja: 400. Sudac: Marko Cestarić (Sisak).  Pomoćnici: Emir Trklja (Petrinja) i Tomislav Mioković (Sisak). Strijelci: 1:0 Majstorović (28′ – p), 2:0 Majstorović (70′ – p), 2:1 Župan (81′), 3:1 Puškarić (91′). Žuti kartoni: Jurjević, Lepinjica (Zadar); Cetina, Hasan (Hrvatski dragovoljac). Crveni karton: Ante Sarić (Zadar – drugi žuti).

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Šubarić – Ćerdić, Majstorović, Hasan (od 76′ Pejić), Matijašević, Alghoul, Bilić, Miličević, Cetina, Burić (od 87′ Puškarić), Ćorić. Trener: Stane Bevc.

ZADAR: Bender – Pranić, Sarić, Jerbić, Jurjević  (od 57′ Begić)- Lepinjica, Župan – Majić, Jurić, Smokrović (od 68′ Surać) – Repić (od 83′ Handžić). Trener: Krešimir Sunara.