Nesretan poraz u Hrvacama

U 12. kolu 3. HNL jug nogometaši Zadra poraženi su na gostovanju kod Hrvaca rezultatom 2:1. Nakon petnaestak minuta bez većih prilika, domaći su u 17. iz prvog ozbiljnijeg pokušaja došli do vodstva. Iz slobodnog udarca s desne strane izrodila se prilika za Bašića-Šiška, čiji udarac brani Karlo Jurjević, ali na odbijenoj lopti najbrži je Daniel Maganić, koji pogađa za 1:0. Sve nakon toga bilo je u zadarskim nogama.

Nizale su se prilike Anića, Rončevića, Jurića, kojega su više puta centimetri dijelili od gola, a u 45. domaći je branič izbio loptu s gol crte. U nastavku ista priča, Torbarina u 52. pogađa vratnicu pa Anić puca glavom, a vratar Hrvaca spašava loptu vjerojatno na gol crti. Malo kasnije Guć ponovno brani Juriću da bi u 65. zadarski veznjak napokon uspio svladati domaćeg vratara za 1:1.

I kada je trebalo krenuti po pobjedu, Hrvace su samo četiri minute kasnije ponovno došle do vodstva. Obrana Zadra zakomplicirala je sama sebi život, a sve je završilo neobičnim zgoditkom Maganića iz odbijanca za 2:1. Nastavio je je Zadar napadati, pokušali su opet Anić i Jurić, ali do kraja susreta rezultat se nije mijenjao.

HRVACE – ZADAR 2:1

HRVACE – Stadion NK Hrvace. Gledatelja: 100. Sudac: Toni Bešker (Solin). Pomoćnici: Ante Pavlinović (Split) i Matko Palada (Trogir). Strijelci: 1:0 Maganić 17′, 1:1 Jurić 65′, 2:1 Maganić 69′. Žuti kartoni: Božinović, Asanović, Ajduković (Hrvace); J. Jurjević (Zadar).

HRVACE: Guć, Fadić, Ajduković, Maganić (od 85. Buljan), Bašić-Šiško, Živaljić, M. Vukušić (od 67. Plavša), Božinović (od 55. Matijašević), A. Vukušić, Asanović, Ćavar. Trener: Ivan Medvid.

ZADAR: K. Jurjević – Pranić, Jerbić, J. Jurjević, Rončević – Sarić, Tokić – Župan, Anić (od 83. Colić), Jurić – Verunica (od 46. Torbarina). Trener: Leopold Burčul.