Na Lapadu remi bez golova

U 28. kolu 3. HNL jug nogometaši Zadra na gostovanju u Dubrovniku remizirali su s GOŠK-om 0:0. Od samog početka vidjelo se da će to biti vrlo čvrsta i borbena utakmica. U prvih 25 minuta zabilježena je po jedna prilika sa svake strane, ali čak pet žutih kartona, tri gostujućim i dva domaćim igračima.

Zadrani su prvi pokušaj imali u 18. minuti, kada je centaršut Mattea Pranića s lijeve strane Vinko Petković dočekao na drugoj vratnici, ali gotovo uz samu gol-aut liniju pa je njegov udarac završio u vanjskom dijelu mreže. Četiri minute kasnije zaprijetio je GOŠK. Vlaho Skaramuca je po desnoj strani ušao u kazneni prostor, ali je njegov udarac obranio Jakov Pinčić.

To je bilo sve vrijedno spomena što se prvog poluvremena tiče, a u nastavku su Zadrani preuzeli posjed lopte i kontrolu nad igrom, dok su Dubrovčani čekali priliku iz kontranapada ili eventualne pogreške gostiju.

Mreža GOŠK-a zatresla se u  76. minuti, kada je Kristijan Jurić izveo slobodnjak sa 30-ak metara s desne strane, a lopta je prošla kroz gužvu u kaznenom prostoru i završila u golu. Međutim, sudac Josip Zec označio je prekršaj pa je rezultat ostao 0:0.

Domaći su svoju priliku dočekali dvije minute kasnije, kada se Toni Nikolić našao u dobroj poziciji u šesnaestercu Zadra, ali je Pinčić vrlo dobrom reakcijom obranio njegov udarac, da bi nakon odbijene lopte Ivo Caput s desne strane pogodio vratnicu. Vrijedi zabilježiti i da je svoje prve službene minute u seniorskom dresu Zadra upisao mladi Ivan Ninčević, koji je u igru ušao u 88. minuti. Pokušali su Zadrani u završnici izvršiti dodatan pritisak na obranu Dubrovčana, ali rezultat je ostao nepromijenjen.

Nažalost, nakon susreta dogodio se ružan incident, kada je igrač GOŠK-a Petar Čeko ispred svlačionice sačekao i divljački nasrnuo na igrača Zadra Marka Grbavicu, koji je mirno išao prema svojoj svlačionici. Nastala je velika gužva, u kojoj su intervenirali i zaštitari i policija pa je srećom spriječen veći nered.

Dva kola prije kraja natjecanja u 3. HNL jug Zadar je na četvrtom mjestu prvenstvene ljestvice sa 48 bodova, dok je Split zgoditkom iz kaznenog udarca u sudačkoj nadoknadi pobijedio Primorac i došao do drugog mjesta sa 50 bodova, preskočivši upravo Biograđane koji su ostali na 49.

U sljedećem kolu momčad Dragana Blatnjaka u subotu 12. svibnja u 17 sati na Stanovima dočekuje Kamen iz Ivanbegovine. Split gostuje kod Junaka u Sinju, a Primorac dočekuje vodeću Croatiju.

GOŠK – ZADAR 0:0

DUBROVNIK – Igralište Lapad. Gledatelja: 200. Sudac: Josip Zec (Split). Pomoćnici: Ante Pavlinović (Split) i Kristijan Kuduz (Vrlika). Žuti kartoni: Ivanišević, Caput (GOŠK); Čubrilo, Pranić, J. Jurjević, Torbarina, Anić, Župan (Zadar).

GOŠK: Kristić, Čeko, D. Torbarina, Ivanišević, Caput, Lipotić, Skaramuca, Glavinić (od 63′ Nikolić), Matić (od 68′ Zelenika), Veraja (od 80′ Petrušić), Žile. Trener: Josip Papić.

ZADAR: Pinčić – Pranić, Jerbić, Tokić, J. Jurjević – Jurić (od 82′ Anić), Župan, K. Torbarina (od 88′ Ninčević) – Petković, Repić, Čubrilo. Trener: Dragan Blatnjak.