Kadeti na jedanaesterce izbacili Rijeku

Kadeti Zadra plasirali su se u 1/4 finale Hrvatskog nogometnog kupa, pobijedivši na Stanovima Rijeku nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca. Vrlo borbenih 80 minuta završilo je rezultatom 1:1. Zadrane je u vodstvo u 30. minuti vrlo lijepim pogotkom doveo Ive Ćelić, da bi Riječanima poravnanje donio Ivan Biškupović u 56. iz kaznenog udarca.

U raspucavanju s bijele točke u junaka se prometnuo vratar Zadra Luka Matasović, koji je obranio dva jedanaesterca, dok su jednoga gosti promašili. Za Zadar su pogađali Josip Kevrić, Ivan Brkić, Ivan Marinović i konačno Josip Butić, nakon čijeg je pogotka uslijedilo veliko slavlje zadarskih igrača.

Pioniri Zadra će svoju  1/8 finala protiv Hajduka igrati 17. veljače sljedeće godine, također na domaćem terenu.

ZADAR – RIJEKA 5:4 (1:1)

ZADAR – Stadion Stanovi. Sudac: Marino Majstrović (Split). Pomoćnici: Miroslav Čalo (Trilj) i Ivan Kalinić (Klis). Strijelci: 1:0 Ćelić (30′), 1:1 Biškupović (56′ p). Jedanaesterci: Biškupović – gol, Kevrić – gol, Babić – obrana, Labus – obrana, Liber – gol, Bugarija – promašaj, Baltić – obrana, Brkić – gol, Brekalo – gol, Marinović – gol, Parmačević – promašaj, Butić – gol.

ZADAR – Matasović, Šarić, Perinić, Brkić, Kevrić, Brajnović, Režan (od 48. Knežević), Gambiraža (od 74. Labus), Strenja (od 30. Butić), Bugarija, Ćelić (od 54. Marinović). Trener: Damir Čačić.

RIJEKA: Šušak, Parmačević, Biškupović, Omerović, Jakovac (od 65. Babić), Braut, Listar (od 48. Brekalo), Liber, Ajanović (od 41. Baltić), Legović (od 43. Najhart). Trener: Đulio Staver.