HRVATSKA POBIJEDILA NIGERIJU Gol Modrića i prvo mjesto u skupini

Hrvatska nogometna reprezentacija pobjedom je otvorila Svjetsko prvenstvo u Rusiji! Vatreni su Kalinjingradu svladali Nigeriju rezultatom 2:0 i tako nakon prvog kola zasjeli na vrh skupine D.

Momčad Zlatka Dalića, sa trojicom Zadrana u prvih 11, kontrolirala je veći dio utakmice, a prvi ključan trenutak zbio se u 32. minuti. Ante Rebić je s desne strane ubacio oštru loptu u peterac, Mario Mandžukić je skrenuo glavom, a posljednji ju je dodirnuo igrač Nigerije Etebo, nakon čega je završila u golu za 1:0.

Na potvrdu pobjede trebalo je čekati do 72. minute, kada je Mandžukić srušen u petercu, a sudac Sandro Ricci je bez dvojbe pokazao na bijelu točku. Odgovornost je preuzeo kapetan Luka Modrić i vrlo precizno pogodio u donji lijevi kut za 2:0. Za 33-godišnjeg Zadranina bio je to prvi gol na svjetskim prvenstvima!

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao pa je Hrvatska, s obzirom na remi između Islanda i Argentine 1-1, sa tri boda preuzela prvo mjesto skupine D. U drugom kolu naša reprezentacija u četvrtak, 21. lipnja u 20 sati u Nižnjem Novgorodu igra protiv Argentine.