Bod protiv Vala za kraj jeseni

U 15. kolu 3. HNL jug Zadar i Val na Stanovima su remizirali 2:2. Nakon prvog poluvremena bez golova, gosti iz Kaštela u 54. minuti poveli su 0:1, a u 70. povećali vodstvo na 0:2. Oba puta strijelac je bio Josip Cikojević, a asistent Antonio Repić. Međutim, već dvije minute kasnije Zadar je smanjio na 1:2 zgoditkom Dragana Župana iz jedanaesterca, nakon što je Petar Čeko igrao rukom u kaznenom prostoru.

Zadrani su potom svim snagama krenuli po izjednačenje i uspjeli su ga dostići u sudačkoj nadoknadi. U 93. minuti Kristijan Jurić je centrirao s lijeve strane, a Marin Karamarko prsima prevario vlastitog vratra za konačnih 2:2. Time je završen prvi dio sezone, kojega je Zadar zaključio na osmom mjestu, s učinkom od 6 pobjeda, 4 remija i 5 poraza te 22 osvojena boda.

ZADAR – VAL 2-2

ZADAR – Stadion Stanovi. Gledatelja: 100. Sudac: Emil Tomašević (Ploče). Pomoćnici: Anita Nenada (Dubrovnik) i Miho Trković (Gruda). Strijelci: 0:1 Cikojević (54′), 0:2 Cikojević (70′), 1:2 Župan (72′ p), 2:2 Karamarko (93′ ag). Žuti kartoni: Sarić (Zadar), Repić, Karamarko, Kustura (Val). Crveni kartoni: Repić (drugi žuti), Šarić.

ZADAR: K. Jurjević – M. Jurjević (od 61′ Šimurina), Jerbić, Tokić, J. Jurjević (od 74′ Colić) – Sarić, Župan – Jurić, Torbarina, Rončević – Gagula (od 46′ Viduka). Trener: Vjeran Simunić.

VAL: Dude, Repić, Šarić, Karamarko, Radovniković, Kustura, Grubić, Šimunović, Cikojević (od 75′ Kuliš), Čeko (od 85′ Radanović), Pezo. Trener: Mario Bašić.