Bod protiv GOŠK-a izboren u 89. minuti

U 13. kolu Treće HNL jug nogometaši Zadra na Stanovima su remizirali s dubrovačkim GOŠK-om 2:2. Gosti su dvaput vodili, Zadar se dvaput vraćao, a zgoditak vrijedan jednog boda postigao je u 89. minuti Ivan Šimurina. GOŠK je u vodstvo doveo Toni Nikolić u 19. minuti, nakon što je Ivo Caput iskoristio pogrešku zadarske obrane, prošao po desnoj strani i asistirao u sredinu, gdje je Nikolić snažnim udarcem pogodio za 0:1. U završnici prvog poluvremena imali su Dubrovčani veliku priliku i za povećanje vodstva, ali je Karlo Jurjević odličnom reakcijom obranio udarac Tonija Žile.

Svega minutu kasnije, u 43. Zadar je izjednačio. Kristijan Jurić je centrirao iz slobodnjaka s desne strane, a Ivan Tokić ušao u peterac i glavom pogodio za 1:1. U nastavku poprilično izjednačena igra, sve do 75. minute, kada Domagoj Veraja ponovno dovodi goste u vodstvo. Ivan Perica je centrirao s desne strane, a Veraja glavom zabio za 1:2. Nakon toga Zadar svim snagama kreće po bod i to mu se isplatilo u pretposljednjoj minuti regularnog dijela. Dragan Župan je izveo korner, a Šimurina bio najviši u skoku i poentirao za konačnih 2:2.

ZADAR – GOŠK 2:2

ZADAR – Stadion Stanovi. Gledatelja: 200. Sudac: Jurica Matoš (Solin). Pomoćnici: Ante Jurić (Split) i Ante Grčić (Dicmo). Strijelci: 0:1 Nikolić (19′), 1:1 Tokić (43′), 1:2 Veraja (75′), 2:2 Šimurina (89′). Žuti kartoni: Anić (Zadar); Žile, Glavinić, Perica, Veraja (GOŠK).

ZADAR: K. Jurjević – Pranić, Jerbić, Šimurina, Sarić – Tokić, Anić (od 78. Verunica) – Jurić, Župan, Rončević (od 87. Colić) – Torbarina. Trener: Vjeran Simunić.

GOŠK DUBROVNIK: Kristić, Torbarina, Horvat (od 90. Petrušić), Ivanišević, Nikolić (od 71. Perica), Caput, Glavinić (od 46. Veraja), Perica, Petković, Ljubić, Žile. Trener: Vilko Herceg.

Minuta šutnje za Vukovar i Škabrnju

Prije početka utakmice na stadionu Stanovi minutom šutnje odana je počast žrtvama Vukovara i Škabrnje, a momčadi Zadra i GOŠK-a su u znak sjećanja na teren izišle s crnim florom. Delegacija Nogometnog kluba Zadar u Škabrnji je kod Spomen-obilježja položila cvijeće i zapalila svijeće. Da se nikada ne zaboravi!