Blažević i Majić doveli Zadar na bod od prvog mjesta

U 8. kolu Druge HNL nogometaši Zadra ostvarili su treću uzastopnu pobjedu te izbili na četvrto mjesto prvenstvene ljestvice sa 14 bodova, samo jednim manje od trojca na vrhu Osijeka II, Šibenika i Varaždina. Momčad Krešimira Sunare danas je na Stanovima svladala Kustošiju rezultatom 2:0, golovima Vlatka Blaževića u 50. i Josipa Majića u 77. minuti.

Iako, po prilikama bila je to utakmica koja je mogla završiti kudikamo uvjerljivije u korist naše momčadi. U prvom poluvremenu nije bilo golova, premda je već u tom razdoblju Zadar stvorio niz izglednih situacija za postizanje pogotka.

Pokušaj Josipa Iveljića u 8. minuti blokirala je gostujuća obrana, zatim je udarac Karla Torbarine u 16. obranio vratar Kustošije pa su Dragan Župan i Antonio Repić u 20. i 21. minuti pucali u obrambeni blok. U najvećoj prilici našao se Matteo Pranić koji je u 40. minuti, nakon odlične kombinacije Repića i Blaževića, prošao po lijevoj strani šesnaesterca i izišao sam pred vratara, no pucao je preko gola.

Zagrepčani su, pak, pokušali ugroziti zadarska vrata s nekoliko udaraca iz daljine, ali nisu uspjeli. U 50. minuti Zadar je napokon uspio slomiti obranu Kustošije. Majić je prošao po desnoj strani i oštro ubacio u peterac, a Blažević je spremno dočekao loptu na drugoj stativi i gurnuo je u mrežu za 1:0.

Taj pogodak dao je dodatan elan Sunarinoj momčadi, koja je nastavila napadati. U 61. minuti Zadar je imao tri velike prilike u jednoj akciji. Prvo je Zvonimir Begić poslao Blaževića oči u oči s vratarom Vladićem, koji je obranio njegov udarac pa je na odbijenu loptu prvi stigao Repić i pucao u blok, da bi potom do lopte opet došao Begić, čiji je udarac odbijen u korner.

Minutu kasnije Jure Jerbić je glavom nakon kornera pucao malo pored gola, a malo kasnije su ponovno centimetri dijelili Pranića od gola. Pokušao je i Blažević još jednom s vrha šesnaesterca, ali obranio mu je Vladić. U 73. minuti intervenirao je i zadarski vratar Josip Bender, obranivši udarac Čakaruna i bio je to znak da Zadar konačno riješi utakmicu.

Dogodilo se to u 77. minuti, kada je Župan prošao po lijevoj strani i dodao Praniću, koji je odlično ubacio u sredinu za Majića, a ovaj je glavom pogodio za 2:0. U samoj završnici Blažević je imao još tri odlične prilike, a jednu Kristijan Jurić, no sve lopte završile su ili u bloku ili u Vladićevom naručju. Svakako, zadarska publika je i tijekom ovih 90 minuta imala što vidjeti i čemu zapljeskati.

U sljedećem kolu, u subotu 20. listopada u 15 sati, našu momčad očekuje izravan okršaj za prvo mjesto na ljestvici na gostovanju kod Varaždina!

ZADAR – KUSTOŠIJA 2:0

ZADAR – Stadion Stanovi. Gledatelja: 500. Sudac: Mateo Čalić (Marčana). Pomoćnici: Hrvoje Mađarić (Vrsar) i Diego Biljuh (Marčana). Strijelci: 1:0 Blažević (50′), 2:0 Majić (77′). Žuti kartoni: Jerbić (Zadar); Rašić (Kustošija).

ZADAR: Bender – Pranić, Jerbić, Iveljić, Sarić (od 17′ Surać) – Župan (od 88′ Jurić), Lepinjica – Repić, Torbarina (od 46′ Begić), Majić – Blažević. Trener: Krešimir Sunara.

KUSTOŠIJA: Vladić – Pavković, Šimunić, Rašić (od 62′ Čakarun), Vragolović, Kolega, Kovačić, Deak (od 83′ Golubović), Šušković, Plazonja (od 86′ Skansi), Ljubanović. Trener: Ante Ivanda.

NK Zadar – NK Kustošija 2:0